Bądź modny w 2013 roku

O modzie dla mężczyzn do pewnego momentu słychać było dużo rzadziej niż o damskiej. Obecnie ten proces ulega zmianie. Coraz większą uwagę zwraca się na to, co prezentowane jest na wybiegach mody męskiej. Jeżeli chodzi o wybiegi jednak, elementy które są tam widoczne dla obu płci są zazwyczaj raczej oryginalne i często nie byłyby dobre do wykorzystywania w życiu codziennym.

Od czasu do czasu warto poszaleć z własnym ubraniem

Na co dzień chodząc do pracy szykujemy się zgodnie z dress kodem, który w niej istnieje. Wiemy czy powinniśmy chodzić w garniturze, czy wystarczy koszula i spodnie dżinsowe. Nie mniej w chwilach wolnych należy poszaleć ze swoim strojem i nie trzymać się dokładnie narzuconych modeli. Obecnie w wielu miejscach możemy znaleźć śmieszne koszulki męskie, na których mieści się zabawny napis, lub rysunek, a wszystko to odnosi się do jakiejś sytuacji.

Dress code to prawie biblia wszystkich mężczyzn zatrudnionych w miejscach, w których formalny strój dodaje powagi i świadczy o ich profesjonalizmie

W wielu oddziałach międzynarodowych koncernów, w placówkach dyplomatycznych lub instytucjach finansowych wszelkiego typu pracownicy wydają się być wycięci z szablonu. Podobny strój, prawie jednakowe obuwie i niemalże identyczny uśmiech na twarzy powoduje, że ludzi ci czują się podobni do siebie, niezależnie od tego jakie zajmują miejsce w firmie. Nie dziwi więc, że zdecydowanie narzucane zasady dotyczące stroju nie przeszkadzają nikomu.