We właściwie dobranej sukience każda kobieta będzie się prezentować kusząco. Powinniśmy zatem skupić się na atutach swojej figury, jak również zastanowić się, jak zatuszować mankamenty natury, by w konsekwencji dobrać doskonałą sukienkę.

Zarówno sukienki damskie, jak również wszelkiego typu garsonki (przykładowe sukienki damskie i garsonki znajdują się tutaj: piękne sukienki damskie) dostępne są w różnorodnych modelach, w związku z tym z całą pewnością każdy wybierze coś idealnego dla siebie, w czym będzie wyglądać doskonale. Ubrania damskie powinny być dobrane nie tylko pod względem własnych preferencji estetycznych, lecz również pod kątem figury.

Modelka spoglądająca w górę

Autor: Stefano Montagner
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli posiadasz bardzo szerokie biodra i uda, nie powinnaś uważać wcale, że jest to twoja wada. Trzeba bowiem we właściwy sposób dostosować sukienkę, która sprawi, że i tak będziesz prezentować się świetnie. Powinnaś wybrać sukienkę z szerokim dołem, która skutecznie zakryje najmniej lubiane części ciała. Doskonale sprawdzą się niezwykle modne sukienki rozkloszowane, jak również trapezowe. Do tego jakaś atrakcyjna galanteria (ciuchy damskie) i będziesz błyszczeć w towarzystwie każdego dnia!
Bardzo dużo kobiet boryka się z problemem niedowagi lub skarży się na chłopięcą sylwetkę.

Dziewczyna oparta o auto

Autor: Trang Angels
Źródło: http://www.flickr.com

Paradoksalnie nie jest to bardzo rzadkie wśród kobiet. Nie jest to jednak powód, by odrzucić zupełnie sukienki, należy jedynie wybrać właściwy krój. W tej sytuacji sprawdzą się doskonale tzw. bombki i tulipany. Trzeba wiedzieć, że w sytuacji „chłopczyc” im więcej udziwnień, zakładek i kolorów, tym lepiej.

Kupując sukienkę trzeba mieć na uwadze w głównej mierze kolory czy wzory znajdujące się na niej. Niekiedy wystarczy wybrać niewłaściwy kolor i czar pryśnie! Szczególnie osoby pragnące „zgubić” przy pomocy ubrania nieco ciałka powinny mieć to na uwadze. W przypadku lekkiej nadwagi dobrze jest wybierać klasyczne kroje. Rzecz jasna nie oznacza to wcale, że musimy wybierać wyłącznie ciemne ubrania! Wystarczy jednak, że nie będziemy przesadzać z nadmiarem kolorów i zdobień, jakie optycznie powiększają sylwetkę. To, co sprawdza się w sytuacji kobiet chudych, dla pulchnych będzie zupełnie nietrafionym pomysłem. A jeżeli już w końcu odnajdziemy dla siebie ten perfekcyjny krój, z pewnością będziemy nie tylko wyglądać świetnie, lecz również doskonale się czuć!