Rękawiczka rękawiczce nierówna. Nawet dawniej, kiedy się pojedynkowano, to lepiej było zostać wezwany na pojedynek przez bogatego notabla niż jakiegoś obdarciucha ze śmierdzącą rękawiczką. Obecnie także możemy wybierać spośród wielu różne rodzaje rękawiczek. Przykładowo na zimę możemy zakupić mitenki, rękawiczki długie czy jednopalczaste lub pięciopalczaste. W niniejszym artykule spojrzymy na rękawiczki skórzane, rękawiczki sportowe i rękawiczki wełniane.

zima

Autor: Clarks
Źródło: Clarks
Oryginalne rękawiczki wełniane to idealny wybór dla ludzi, którzy cenią sobie modę i styl. Zakładają je najczęściej osoby eleganckie, dopasowują je do reszty stroju. Trzeba przyznać, że najczęściej w nich spotkamy biznesmenów i kobiety najczęściej noszone są przez kobiety i biznesmenów. Nie są dobrym rozwiązaniem dla innych osób, nie będą pasować do ludzi, którzy na przykład ubierają się na sportowo lub luźniej, nie są tez przeznaczone dla wielbicieli wełnianych dodatków.

A jeśli mowa już o innych rodzajach to dopasowane rękawiczki (sprawdź więcej) sportowe, jaka sama nazwa wskazuje są perfekcyjnym wyborem dla tych, którzy dużo się ruszają, są sportowcami, choćby uprawiali sport dla przyjemności, ale wyznają właśnie ten sposób bycia. Jednocześnie rękawiczki sportowe to świetna propozycja dla ludzi, którzy uprawiają sporty zimowe. Narciarze, snowboardziści, kochający zimowe eskapady podróże po górach powinny wybrać ten model rękawiczek. Odznaczają się wiekszą wytrzymałością, wspaniale też chronią przed zimnem.

zima

Autor: Big Star
Źródło: Big Star
Dla staromodnych zaś idealnym wyborem są rękawiczki z wełny. Kojarzą się z naszymi babciami, które robią je na drutach, przenoszą nas do wspomnień, gdy dostawaliśmy świeżo zrobioną parę od swojej babci. Ponadto, właśnie takie rękawiczki, tak samo jak wełniana czapka są niezwykle cieple i przyjemne w dotyku. To raczej wybór kobiet, nieczęsto spotyka się mężczyzn z takim modelem rękawiczek.

Nieważne, na jakie rękawiczki się zdecydujemy warto pamiętać, że zimą bez rękawiczek ani rusz. Są równie ważne, jak czapka i ciepła kurtka. Wiele osób zapomina, ale palce bardzo łatwo odmrozić, a więc skórzane, wełniane czy sportowe zawsze warto je mieć na rękach.