Przyjęcie sakramentu pierwszej komunii świętej zaczeło być uroczystością komercyjną. Nakłady pieniężne związane z owym wydarzeniem często przewyższają oczekiwania rodziców. Zakup alby, sukienki komunijnej i wszelakich załączników niezbędnych potomkowi do przystąpienia do pierwszej komunii i organizacja przyjęcia wiąże się z wysokimi kosztami. Wydatki powiązane z pierwszą komunią świętą rozpoczynają się już kilka miesięcy wcześniej. Każde dziecko, by móc dołączyć do owego sakramentu, obowiązkowo musi mieć różaniec, świecę oraz książeczkę do nabożeństwa.

komunia

Autor: Shauna Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Takie zakupy wiążą się z kosztami około 60 zł. Od kilku lat w kościele katolickim dzieci pierwszokomunijne przyjmują sakrament w takich samych szatach, jakimi są alby. Kiedyś każda z dziewczynek mogła być ubrana w sukienkę komunijną, a chłopacy w garnitury, co łączyło się z tym, że w czasie mszy panowała mała rewia mody. Alby i jednakowe sukienki komunijne są wyjatkowo dobrym wyjściem, wszystkie mluchy wyglądają tak samo, nie ma przepychu i zbędnego strojenia się. Ale w multum parafiach zastrzega się kupno alb i sukienek komunijnych w jednej danej firmie, aby wszystkie były takie same.

Wiąże się to z tym, że rodzice nie mają możności znalezienia mniej kosztownej opcji zakupu. Przeciętnie owy strój kosztuje od 100 do 150 zł. Poza tym należy dodać jeszcze buty, pelerynę i ubranko na zmianę . U dziewczynek zazwyczaj są to sukieneczki, a dla potomków tradycyjnie garnitury. I tutaj także należy wyjąć z portfela około 200 zł. Rajstopy, rękawiczki, torebeczka na różaniec i książeczkę, do tego wianek na głowę, wydaje się, że są to drobnostki, ale one też kosztują. Każdy rodzic pragnie, by ten dzień zachował się w pamięci jego pociechy.

Temu też organizowane są imprezy komunijne.

Najrozmaitsze informacje z reguły uaktualniają się dość często – aktualna wiadomość stale się przyda. Pragnąć się z nią zaznajomić, wejdź w poniższy link – pod nim wszystko dla Ciebie opisaliśmy.

Aby w maju można było urządzić przyjęcie komunijne, należy dokonać rezerwowania już sporo wcześniej, bo na miesiąc przed uroczystością możemy już niczego nie zorganizować. Uroczystość komunijna to zazwyczaj obiad plus herbata i ciastko. Za 3-4 godziny rodzinnego świętowania musimy zapłacić około 80 zł za gościa. Dużo restauracji proponuje swoim gościom niższą wersję np. z swoimi ciastami. Prosząc na święto komunijne 20 osób zapłacimy za nich blisko 1600 zł (poznaj dodatkowe informacje na