Aby podtrzymać męskie spodnie, zakłada się szelki. Jest to tego typu składnik ubrania, który posiada regulowane paski przypinane za pomocą żabek albo guzików. Na plecach paski tworzą krzyż i tworzą literę X lub Y.

Dzisiaj takie szelki można nabyć zarówno w opcji eleganckiej jak i mniej oficjalnej.
Takie szelki męskie mogą znakomicie zastąpić typowy pasek do spodni. Jednak są one bardziej wytworne niż pasek. Dziś zazwyczaj nosi się pasek, a szelki zakłada na specjalne okazje. Maklerzy giełdowi noszą szelki w miejscu zatrudnienia. Można by je nosić dzisiaj w dwóch wersjach: formalnej oraz na co dzień. Do eleganckiego garnituru szelki muszą być doskonale dopasowane do koloru marynarki oraz spodni. Są one także koniecznym dodatkiem do fraku, ponieważ podkreślają jego elegancki styl. Mogłyby być one wyprodukowane z żakardu, gumy czy skóry. Na jakiekolwiek szczególne okazje, dobrze jest dobrać Szelki mające guziki. Dzięki nim zarówno marynarka jak i spodnie od garnituru, będą wyglądać niezwykle.
witryna sklepowa

Autor: Viktor & Rolf
Źródło: Viktor & Rolf
W przypadku codziennych stylizacji można sobie pozwolić na więcej szaleństwa. Na co dzień należałoby łączyć przeróżne faktury. Jeśli decydujesz się na koszulę w kratkę oraz czarne spodnie, dobrze jest wybrać do tego szelki w odcieniu kontrastowym przykładowo brązowym. Na co dzień należy unikać jednolitych kolorystycznych połączeń z takiego względu, że oryginalne dodatki nie będą widoczne oraz stracą swój urok. Dzisiaj szelki zakłada się nie tylko do dżinsów, lecz również łączy się je z bawełnianymi koszulkami i kamizelkami. Szelki na spotkanie z przyjaciółmi albo do firmy dobrze, aby były zapinane na żabki. Szelki z guzikami można wykorzystywać również w stylizacjach codziennych jak i formalnych.

Trzeba pamiętać, żeby guziki przyszyć po wewnętrznej stronie spodni. Trzeba jednak oznajmić, że są one niedoceniane. Są znakomitym rozwiązaniem dla mężczyzn o kształtach okrągłych. Dzięki szelkom spodnie trzymają się na swoim miejscu oraz nie zsuwają się z bioder.