Dziś na rynku mamy do kupienia przeróżne kolczyki. Mogłyby być ze srebra, złote oraz z kamieniami szlachetnymi. Mogą być ponadto drewniane albo z tworzyw sztucznych. Tu jednak twórca kolczyków w jednej parze mógłby zastosować i drewno i plastik oraz jeszcze kamienie.

Kolczyki ze srebra, nie w każdym wypadku mają Kolor srebrny.

Wszystkie omawiane tutaj dane pod tym odnośnikiem (https://ksiazkitanie.pl/czasopisma-spoleczno-polityczne) są bardzo interesujące, więc nie zwlekaj dłużej, tylko przeczytaj większą ilość wiadomości, które Cię interesują.

Takie kolczyki mogłyby być jasne lub oksydowane. Oksydacja srebra opiera się na dodawaniu do srebra specjalnego płynu, jaki powoduje, że srebro robi się ciemniejsze, fioletowe albo niebieskie. Kolczyki z samego srebra byłyby miękkie, z tego też powodu do srebra dodaje się domieszki miedzi czy też niklu. Jeżeli interesują Cię kolczyki biżuteria jaką posiada do sprzedania Twój znajomy złotnik, z pewnością ma takie, które Ci się spodobają. Zazwyczaj spotykaną próbą srebra jest 925 i to właśnie o takiej próbie są do kupienia najczęściej towary jubilerskie.

papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

Złote kolczyki nie muszą mieć jedynie koloru żółtego. Mogłyby być również białe, czerwone czy jasno żółte. Dany kolor złotego kruszcu uzależniony jest od proporcji i typu domieszek. Złoto białe otrzymujemy po pokryciu złota w kolorze żółtym warstwą rodu. Jeśli dodamy do złota cynk i miedź, otrzymamy złoto różowe lub czerwone. Z samego złota wykonane ozdoby byłyby zbyt miękkie oraz nietrwałe. Dlatego do złotego kruszcu dodaje się domieszki innych metali, żeby otrzymać materiał bardziej trwały oraz żeby można z niego było wykonywać solidne dekoracje. Towary o większej wadze niż jeden gram, znakują w Polsce Urzędy probiercze. Jeżeli będziesz nabywać złote kolczyki w Anglii albo Stanach Zjednoczonych, wtedy jakość ich będzie oznaczona w karatach. U nas w najwyższym stopniu cenione są towary złote o próbie 14 karatów. Są wyjątkowo trwałe, eleganckie oraz można by je nabyć za przystępną cenę.

Może się zdarzyć tak, że po jednym założeniu kolczyki wylądują na dnie szuflady. Przed wyborem kolczyków musimy zastanowić się nad ich odcieniem oraz kształtem. Musimy mieć w pamięci, że muszą pasować do odcienia włosów, koloru cery oraz aktualnej stylizacji.