W damskiej modzie od paręnastu miesięcy możesz dostrzec rosnące zaciekawienie tematem „plus size”. Otwarcie mówi się o tym w mediach, natomiast kolorowa prasa ochoczo pokazuje ponadwymiarowe kobiety i trzeba przyznać, iż ubierają się one coraz lepiej.

sklep - obrazeczek

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku panów ów moment jeszcze nie nastąpił a także wątpię, aby tak się stało. Większość panów z brzuszkiem rozpatruje odzienia wyłącznie jako szaro-bure odzienie, nie zaś jako element budowania wizerunku, jaki w dodatku może wywoływać mnóstwo radości. Wielu z nich sądzi, iż moda (zobacz również eleganckie kombinezony) i dobry styl są dla chuderlaków, zaś oni sami są tłamszeni przez odzieżowe marki. Co prawda w przypadku wielu sieciówek istotnie tak jest, aczkolwiek na szczęście świat mody nie kończy się na sieciówkach. Mężczyźni z brzuszkiem sądzą ponadto, iż we wszystkim wyglądają byle jak i bez względu na to co włożą efekt będzie ten sam. Jest to nieprawda, ponieważ odpowiednio dobrane odzienie oraz dodatki potrafią zdziałać cuda.
złomowanie aut

Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com

skejt

Autor: Lord Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowana większość panów w naszej ojczyźnie nosi zbyt duże ubrania. To jeden z największych przekroczeń modowych, szczególnie wśród osób „plus size”. Zdaje im się, że luźne ubrania zakryją słabostki figury, acz jest wręcz przeciwnie. Flakowate worki okrywające ciało przydają kilogramów oraz lat oraz wyglądają zwyczajnie mało estetycznie. Jeżeli masz wielki brzuch, pupę czy też klatkę piersiową, to nie ukryjesz tego za ogromnymi ciuchami. Kupując odzież dla puszystych panów poza wielkością istotny będzie też stosowny dobór fasonów, proporcji oraz detali.

W wielu sytuacjach są to niuanse, na które panowie nie zwracają na ogół uwagi, atoli jak pisał Michał Anioł: „Nie powinno się lekceważyć drobnostek, bowiem od nich zależy doskonałość”.