Nadmorskie miejscowości w Polsce każdego roku przeżywają autentyczne oblężenie turystów w sezonie od czerwca do września. Większość urlopowiczów to ludzie z Polski, często jednak można się spotkać Niemców, których przyciągają niższe ceny niż w Niemczech. Jeszcze jakiś czas temu, może kilkanaście lat wstecz, najbardziej popularnych miejscowości turystycznych nad morzem było o wiele mniej niż dziś. Łeba, Międzyzdroje, Kołobrzeg lub też Świnoujście kusiły najwięcej turystów.

morze

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Dziś, choć miasta te w dalszym ciągu są znane, na znaczeniu zyskały prawie wszystkie miejscowości nad morzem, bez względu na swoją wielkość, które przeganiają się w konstruowaniu kolejnych hoteli i obiektów noclegowych, atrakcji turystycznych barów i restauracji oraz klubów muzycznych. Sporo osób woli mniejsze i cichsze, odsunięte od centrum miejsca, gdzie dużo przyjemniej spędzi czas i odpocznie.

zachód słońca - Mielno

Autor: O.Horbacz
Źródło: http://www.flickr.com

Łeba to nadmorska miejscowość turystyczna, która przez lata chętnie wybierana jest przez wielu urlopowiczów. Jest to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Turyści poszukujący ciszy i spokoju mogą zarezerwować noclegi koniaków noclegi oddalone od centrum miasta i zatrzymać się tam, gdzie najczęściej zatrzymują się rodzice z dziećmi oraz emeryci i renciści. Młodzi oraz zorganizowane grupy kolonijne mogą skupić się na noclegach bliżej centrum, skąd łatwo można dojść na plażę, do lokali gastronomicznych i sklepów, oraz do wesołego miasteczka, czyli jednej z najbardziej popularnych atrakcji odwiedzaną niemal przez wszystkie pociechy, które spędzają swe wakacje właśnie w Łebie (zajrzyj tu). Co oczywiste nie brakuje tam atrakcji dla pełnoletnich.

W sezonie, każdego dnia od wieczora do rana organizowane są różne dyskoteki i imprezy dla dorosłych. Kluby muzyczne i restauracje oferują różnego rodzaju muzykę przeznaczoną do tańczenia – od współczesnych hitów do piosenek i brzmień, przy których tańczyli nasi rodzice. Istotnym punktem w Łebie jest klub na plaży, specjalnie zbudowany i otwarty w sezonie wakacyjnym, sponsorowany przez znane marki piwa z Polski.

Urlop w Łebie dostarczy spragnionym wrażeń wielu niesamowitych emocji, a tym, którzy wolą spokojne życie, zapewni wypoczynek w cichym i sielankowym miejscu.