Beztroskie lato jest już jedynie słodkim wspomnieniem. Dzisiaj, spoglądając przez okno, nie mamy już żadnych wątpliwości- jesień rozpoczęła urzędować. Nowa pora roku przyniosła ze sobą gwałtowne załamanie pogody. Przyszły obfite ulewy, temperatura szybko spadła. Najwyższa pora ukryć na dnie garderoby delikatne, letnie sukienki, przewiewne klapeczki i króciutkie spodenki. A gdy już to zrobimy, trzeba pójść na zakupy, by przyszykować się do jesiennego sezonu.

W sklepach już zaczęły się pokazywać najświeższe kolekcje, a razem z nimi kurtki jesienne (zobacz: damskie ubrania w sklepie internetowym). Jeżeli nie mamy takiej na wieszaku, to teraz jest ostatni moment, aby ją kupić. Pogoda jeszcze nie płata nam nieprzyjemnych figli, stąd też wstrzymajmy się jeszcze z zimowymi futerkami. Okrycie wierzchnie jesienne mają nam zapewnić odpowiednią temperaturę oraz uchronić przed obfitymi deszczami.

Dlatego zwróćmy dużą uwagę na typ materiału, z jakiego uszyte są płaszcze jesienne. Jeśli zależy nam na czymś wyjątkowo ciepłym, poszukujmy tkanin pochodzenia naturalnego, takich jak wełna. Nie zapominajmy jednakże, że do zimy jeszcze trochę czasu. Nie należy się zbytnio zagrzewać. Na to przyjdzie czas w trakcie siarczystych mrozów.Choć jesień najczęściej jest pełna deszczu i zimna, to jednak nie powód, aby przestać chodzić w spódnicach. Wystarczy jedynie wybierać grubsze modele, które mogą zagwarantować nam odpowiednią temperaturę (kliknij: damskie płaszcze na zimę). Niezwykle modne są sukienki wieczorowe, zrobione z tkaniny z domieszką wełny. Jeśli mamy zamiar pokazać nogi, nie zapominajmy o grubszych rajstopach, jak również o właściwych butach, które ochronią naszą kostkę. Obuwie na jesień powinno być nie tylko ciepłe i odporne na wodę. Musi także mieć dostatecznie twardą i antypoślizgową podeszwę, która zabezpieczy nas przed upadkiem podczas gwałtownych ulew.

Obowiązkowym elementem jesiennej stylizacji jest z pewnością parasol. Powinniśmy nabyć taki z optymistycznym printem, który będzie poprawiał humor nie tylko nam, ale także napotkanym przechodniom. Chociaż pogoda za oknem nie zachęca do długich spacerów, nie powinniśmy przesiadywać cały czas w domu. Jesień także potrafi być piękna.