Łowiectwo, oprócz zręczności i wytrwałości wymaga odpowiedniego wyposażenia. Każdy myśliwy powinien mieć w posiadaniu niezbędne akcesoria i ubranie myśliwskie, dzięki którym wyprawy do lasu okażą się skuteczne i bezpieczne.

Myśliwy powinien być przygotowany na każdą pogodę i każde, nawet najcięższe warunki, które mogą ich zaskoczyć w lesie. Nie trzeba przecież opisywać dyskomfortu jaki odczuwamy po wielogodzinnym chodzeniu w źle dobranych butach czy

klik

Autor: Michael Vadon
Źródło: http://www.flickr.com

nieodpowiednio dobranej odzieży. Wszystkie te elementy stroju myśliwego są bardzo istotne na polowaniu.

Zakupów dobrze jest dokonywać w sklepach internetowych, ze względu mając na uwadze bogaty wybór produktów dostępnych od ręki. Czym powinniśmy się sugerować przy zakupach ubrań myśliwskich? Z oczywistych względów, najważniejsza jest jakość. Myśliwy spędza czasami parę godzin w bezruchu czekając na zwierzynę, toteż wymagana jest przeciwdeszczowa i ciepła kurtka. Zabezpiecza w lesie przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie ogranicza ruchów i ułatwia kamuflaż. Najlepiej jest, gdy kurtki myśliwskie – dla przykładu takie: zobacz to – są uszyte z cichego materiału, o czym możemy często przeczytać na metce lub w opisie kurtki. Odzież koszulki robocze z nadrukiem myśliwska to nie tylko kurtka, ale i wodoszczelne spodnie, sweter, polar myśliwski oraz obuwie. Pełniące istotną rolę, nie tylko ze względu na komfort użytkowania, ale i bezpieczeństwo.

W sklepach myśliwskich znajdziemy również koszule: kraciaste, jednokolorowe i wizytowe które na pewno nadadzą szyku na bardziej oficjalnych myśliwskich spotkaniach. Do koszuli dobrze jest dopasować krawat z łowieckimi motywami. Interesującym dodatkiem może być kamizelka – ciepła na polowanie lub nieco bardziej elegancka na myśliwskie spotkania. Sklepy posiadają w sprzedaży nawet specjalne ubrania myśliwskie, odporne na działanie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie naturalnego zapachu ludzkiego. Wówczas myśliwy jest w stanie podejść bliżej do zwierzyny. Miejmy na uwadze, że, jedynie odpowiednie wyposażenie myśliwskie pozwoli czuć się bezpiecznie i odczuwać maksymalną przyjemność z obcowania z naturą.