Kim jest modna pani? W jaki sposób można ją określić? Czy jest to osoba, która goni za nowinkami mody czy wręcz odwrotnie, ma swój styl i nie sugeruje się opinią innych. Ciężko powiedzieć, ponieważ tym samym już wybiegamy dalej i z definicji stylu przenosimy się do dziedziny odwagi…

Czy wobec tego stylowa kobieta powinna być dzielna czy raczej powinna korzystać z szeregu modowych ustępstw?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest jasna, gdyż z jednej strony mamy modelki zawodowe, jakie ubierane są w kontrowersyjne stroje. Jest to na czasie i rewolucyjne, lecz czy

Modelka w trakcie sesji

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com

zwykła kobieta w takiej kreacji chodzi po mieście? Przeważnie nie. Jak już widzimy tego typu ubrania na galach gwiazd, na przykład, podczas rozdania Oscarów.

Kobieta w swetrze

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

Z innej natomiast strony mamy bardzo wiele pań, dziewczyn, które odziewają się modnie, młodzieżowo, po swojemu, lecz wszystko to jest w granicach pewnej. Rozumiemy przez to ubiór w zgodzie z panującymi trendami, a także zgodnie z filozofią odpowiedniego współczesnego, promowanego przez media, zestawu. Mamy, przykładowo, modne polo, modne poncho (markowe modne polo), modne sweterki czy długie swetry damskie… (trendy swetry długie damskie).

Jak to wszystko rozumieć? Czy zaakceptować dyktaturę poprawnych politycznie twórców mody, którzy prezentują jak ów człek powinien wyglądać, czy może skusić się na szaleństwo i ubrać się tak, iż każdy będzie się za nami oglądał.

Jeśli interesuje Cię niniejszy artykuł, to bez ociągania kliknij tutaj oraz przeczytaj ponadto inny równie pasjonujący pełny opis (http://www.koicosmetics.pl/produkt/krem-z-bakuchiolem/).

Pierwszy, jak i drugi sposób ma swoje minusy i zalety. Z jednej strony widzimy osobę odzianą, jak setki innych, a co najważniejsze ta osoba uważa, iż jest stylowa i wyjątkowa.

A taka jest realność, iż wygląda się jak osoba z katalogu znanej firmy. Z drugiej strony mamy osobę, która wyszukuje dla siebie niecodzienne ubrania, obmyśla kreacje, aby być jak w najwyższym stopniu unikatowa, ale dochodzi do ściany, ponieważ uświadamia sobie, iż skoro pragnie naprawdę czymś zaskoczyć, to powinna zacząć zdumiewać. Ale czy każdy jest na to przygotowany i czy to będzie jeszcze moda, to już inna dziedzina. Tak już jest, w modzie dość łatwo przekroczyć można granice i zamiast porywać swoim krojem staniemy się pośmiewiskiem. Ta granica przeraża większą ilość kobiet, dlatego także zostają przy modnej, lecz zachowawczej kreacji.