Pięknych perfum jest bez liku. Każdy inaczej pachnie na każdej osobie. Jeżeli decydujemy się na to, żeby kupić drogie markowe perfumy, powinniśmy dobrze dopasować właściwy zapach. Nie zapominajmy o tym, że posłużą przez parę miesięcy, a nawet przez rok albo i jeszcze dłużej.

W necie bez problemu można odszukać testy, jakie pomagają we właściwym dopasowaniu zapachów do typu naszej osobowości. Ich wykonanie zajmie dosłownie parę minut. Za ich pomocą dowiemy się, które zapachy powinny znaleźć się w naszej kosmetyczce. Do romantyków najbardziej pasują subtelne kwiatowe zapachy. Osoby pełne energii powinny postawić na zapachy słodkie, zawierające nuty przeróżnych traw oraz bergamotki, cytryny, pomarańczy, grejpfruta.

Perfumy

Autor: Olga Filonenko
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby w podeszłym wieku często decydują się na perfumy bardzo wyraziste. Panowie stawiają na rozwiązania, jakich główną nutą zapachową są różnego typu przyprawy. Pamiętajmy o tym, że wyjątkowo dobrane perfumy muszą leżeć na ich właścicielu tak dobrze jak skrojona na miarę sukienka bądź marynarka. Jeśli tak się nie stanie, to nawet najpiękniejszy zapach nie zachwyci nikogo. A przecież nie taki mamy zamiar.

Perfumy powinny być również właściwie dobrane do okazji. Nie możemy używać za mocnych nut zapachowych do pracy, ponieważ mogą rozpraszać pozostałych współpracowników. Jednym z takich zapachów jest lancome hypnose. Orientalne nuty, szczypta wanilii oraz dekoracje urodzinowe bielsko kojarzą się z luksusem i elegancją. Doskonale dopełnią kreację na uroczyste wyjście do teatru.

W jaki sposób używać perfum, aby nie przesadzać? Przede wszystkim nie powinniśmy pachnieć jak cała sieć perfumerii. Butelka nie jest jednorazowa. Czasem wystarczy kilka kropel, aby wyjątkowo pachnieć przez cały dzień. Zwłaszcza gdy posiadamy tak charakterystyczne perfumy jak lancome hypnose. Za duża ilość jest przesadą, jaka może denerwować wszystkich wokół. Może nam się zdawać, że naszego zapachu nikt nie czuje, ale tak nie jest. Nasze nosy szybko przyzwyczajają się do określonych woni. Stąd nasze odczucie, że woń perfum jest niewyczuwalna. Nie dajmy się oszukać. Wyjątkowo dobrane perfumy są zmysłowe i subtelnie delikatne. Dzięki nim ładnie pachniemy przez cały dzień.