Wraz z przyjściem wiosny w zasadzie wszyscy mamy ochotę zamienić odzież i obuwie zimowe na lekkie, zwiewne, wiosenne stroje i adekwatnie do stroju buty.

Wśród kobiet (spódnice damskie) bardzo dużą popularnością cieszą się botki, a więc krótkie buty, najczęściej ze skóry czy też z tworzywa sztucznego, zwykle na obcasie. Wiele pań kupuje beżowe botki, gdyż stanowią one fantastyczne przełamanie ponurej, zimowej odzieży, z której nie sposób jednak zrezygnować w chłodne dni.

Beżowe botki są nie tylko estetycznymi butami, na co rzecz jasna większość pań zwraca uwagę, ale także są jak najbardziej wygodne. Takie buty można założyć nie tylko do dystyngowanego ubioru, ale także na standardowe wyjścia. Nic zatem dziwnego, że beżowe botki cieszą się sporą popularnością wśród kobiet. Pełna gama dostępna na Co prawda, wiele z nich wybiera buty w ciemniejszych barwach, co pozwala uniknąć różnorodnych zabrudzeń, które łatwo mogą pojawiać się podczas wiosennej pogody. Wiele kobiet też posiada jednocześnie więcej niż jedną parę obuwia tak zwanego przejściowego i beżowe botki należą do jednych z najczęściej wybieranych kolorów.

Czarne buty

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
Inaczej sprawa się ma, jeśli chodzi o buty dla mężczyzn. Choć wielu z nich posiada kilka par butów, to jednak panowie są bardziej skłonni niż panie do wymiany zimowych butów na lekkie tenisówki męskie. Bardzo łatwo można to dostrzec w słoneczne, nieco cieplejsze dni. W czasie, gdy kobiety z reguły zakładają obuwie, którego nie możemy zaliczyć jeszcze do butów odpowiednich jeśli chodzi o ciepłą pogodę, panowie bardzo często wybierają już tenisówki męskie. Znajdziesz je pod tym linkiem.

Co prawda, są one komfortowe i bez wątpienia lekkie, ale trzeba jednak pamiętać, że wiele zachorowań na różnorakie przeziębienia rozpoczyna się właśnie od założenia nieodpowiednich do warunków atmosferycznych butów czy niedopasowanego do aury ubrania. Często mężczyźni są z kolei lepiej zahartowani niż kobiety, w związku z czym wielu z nich zakłada tenisówki męskie nawet w czasie zimy, gdy nie zalega na chodnikach śnieg. Wielu mężczyzn korzysta z tego rodzaju obuwia właściwie przez cały rok. Zazwyczaj to kobiety mają znacznie więcej butów niż mężczyźni i zapewne stąd takie dysproporcje. Planując wyjście w cieplejsze dni miejmy natomiast na uwadze dość zmienną pogodę.