Aktualnie mamy w ofercie sklepów tak wiele rodzajów spodni, że prawdopodobnie każdy wyszuka coś ciekawego. Ostatnio sporą popularność zyskały chinosy, tzn. spodnie ze 100% bawełny charakteryzujące się dwiema skośnymi kieszeniami. Są one dostępne w ofercie wszystkich największych marek.

Mało kto

kobieta i mężczyzna

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

zdaje sobie sprawę, iż chinosy produkowano dla żołnierzy, dopiero później zostały skierowane do powszechnej sprzedaży. Aktualnie zdobycie chinosów jest bajecznie łatwe, wystarczy wybrać markę oraz wstukać w wyszukiwarce na ten przykład: wrangler chino (DENIM BASE), lee chino albo vistula chino. Możemy mieć pewność, iż rezultatów będzie dużo. Spodnie typu chinos są idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy lubią luźny styl, lecz wciąż przykładają znaczną wagę do estetyki. W sieci trafimy na mnóstwo wartościowych sugestii związanych z ważnym pytaniem: do czego nosić spodnie chino? Okazuje się, iż nie ma jedynej właściwej odpowiedzi, może to być płaszcz, koszula, lub też normalny podkoszulek. Jeżeli chodzi o obuwie, to także mamy tutaj spory wybór, chinosy prezentują się znakomicie z eleganckimi półbutami oraz z mniej formalnymi adidasami lub japonkami. W dobrym tonie jest za to podwijanie nogawek.

para w jeansach

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się, przykładowo, na spodnie wrangler chino komunikujemy otoczeniu, że cenimy zarówno wygodę jak i estetykę – . Standardowe oraz najbardziej powszechne spodnie chino występują w barwie khaki, aczkolwiek wyszukanie innej barwy nie powinno stanowić problemu, ponieważ lwia część salonów oferuje wyjątkowo szeroki wybór. Jeżeli idzie o specyficzną nazwę tych spodni, to większość ludzi jest zgodna, że wywodzi się ona z Chin, czyli państwa, w którym w przeszłości te spodnie były produkowane.

Obecnie wyraz chinos odwołuje się w sumie do nazwy tkaniny, a nie wyłącznie do rodzaju spodni. Wielką popularnością chinosy cieszą się naturalnie w Ameryce Północnej, gdzie klienci niezwykle cenią sobie mariaż użyteczności z wygodą. W naszych czasach brzmi to zabawnie, lecz kiedyś zarówno normalne jeansy, jak i chinosy postrzegane były jako mało eleganckie i nie pozwalano ich nosić, przykładowo, na uniwersytetach. Dzisiaj zobaczymy je właściwie wszędzie, w korporacjach, w urzędach, a przede wszystkim na uczelniach, albowiem chinosy stały się symbolem amerykańskich słuchaczy.