Aktualnie mamy w ofercie sklepów tak wiele rodzajów spodni, że prawdopodobnie każdy wyszuka coś ciekawego. Ostatnio sporą popularność zyskały chinosy, tzn. spodnie ze 100% bawełny charakteryzujące się dwiema skośnymi kieszeniami. Są one dostępne w ofercie wszystkich największych marek.

Mało kto

kobieta i mężczyzna

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

zdaje sobie sprawę, iż chinosy produkowano dla żołnierzy, dopiero później zostały skierowane do powszechnej sprzedaży. Aktualnie zdobycie chinosów jest bajecznie łatwe, wystarczy wybrać markę oraz wstukać w wyszukiwarce na ten przykład: wrangler chino (DENIM BASE), lee chino albo vistula chino.

Jak sądzisz? Czy omawiany wątek jest zajmujący? Jeśli tak, to kliknij w odnośnik oraz przeczytaj praktyczne informacje (https://cudmoda.pl/kategoria/kobieta/kardigany-damskie) – pochłoną Cię kompletnie.

Możemy mieć pewność, iż rezultatów będzie dużo. Spodnie typu chinos są idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy lubią luźny styl, lecz wciąż przykładają znaczną wagę do estetyki. W sieci trafimy na mnóstwo wartościowych sugestii związanych z ważnym pytaniem: do czego nosić spodnie chino? Okazuje się, iż nie ma jedynej właściwej odpowiedzi, może to być płaszcz, koszula, lub też normalny podkoszulek. Jeżeli chodzi o obuwie, to także mamy tutaj spory wybór, chinosy prezentują się znakomicie z eleganckimi półbutami oraz z mniej formalnymi adidasami lub japonkami. W dobrym tonie jest za to podwijanie nogawek.

para w jeansach

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się, przykładowo, na spodnie wrangler chino komunikujemy otoczeniu, że cenimy zarówno wygodę jak i estetykę – . Standardowe oraz najbardziej powszechne spodnie chino występują w barwie khaki, aczkolwiek wyszukanie innej barwy nie powinno stanowić problemu, ponieważ lwia część salonów oferuje wyjątkowo szeroki wybór. Jeżeli idzie o specyficzną nazwę tych spodni, to większość ludzi jest zgodna, że wywodzi się ona z Chin, czyli państwa, w którym w przeszłości te spodnie były produkowane.

Obecnie wyraz chinos odwołuje się w sumie do nazwy tkaniny, a nie wyłącznie do rodzaju spodni. Wielką popularnością chinosy cieszą się naturalnie w Ameryce Północnej, gdzie klienci niezwykle cenią sobie mariaż użyteczności z wygodą. W naszych czasach brzmi to zabawnie, lecz kiedyś zarówno normalne jeansy, jak i chinosy postrzegane były jako mało eleganckie i nie pozwalano ich nosić, przykładowo, na uniwersytetach. Dzisiaj zobaczymy je właściwie wszędzie, w korporacjach, w urzędach, a przede wszystkim na uczelniach, albowiem chinosy stały się symbolem amerykańskich słuchaczy.