Nie żyjemy w klimacie tropikalnym lub chociażby na ciepłych rejonach naszego kontynentu. Niestety,zima u nas jak najbardziej występuje i mamy mus, jako co roku ukryć krótkie spodnie w szafie, a zamiennie wyjąć ciężkie zimowe sprzęty. Kurtki, czapki i rękawiczki. Skupmy się na tych ostatnich.

zima

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Każdy wie, jak wyglądają rękawiczki. Głównie mają chronić palce, mają nas ochronić przed mrozem, mają też pasować do reszty garderoby. No właśnie, rękawiczki to nie jest taka prosta sprawa, choć dla dziewięćdziesięciu procent mężczyzn na pewno ta kwestia nie stanowi problemu. Ale kwestia jest następująca, w zależności od tego, jaki rodzaj rękawiczek wybierzemy zależy bardzo wiele. Mamy do wyboru: kolorowe mitenki czy jednopalcowe rękawiczki.

Mitenki to idealny wybór dla osób, które boją się bardziej od mrozu tego, że nie będą modne. Są to rękawiczki (sprawdź ofertę) bez palców, właściwie to zakrywają palce tylko do połowy. Już od osiemnastego wieku mitenki służyły jako dodatek do eleganckiego stroju, także dzisiaj pasują bardziej jako wzbogacenie swojego wyglądu niż ochronę na czynniki atmosferyczne.

Wejdź naszą następną witrynę. Tam zamieściliśmy interesujące treści. Prosimy – doczytaj szczegóły (http://mengarnitury.pl/pl/page/6/Aktualnosci/67/Propozycje_na_Wiosne_2018_w_sklepach_MEN_Garnitury). Będzie nam bardzo przyjemnie, jeżeli posty przypadną Ci do gustu.

gdy nie jest jeszcze zimno, kiedy temperatura co prawda zbliża się w okolice zera, ale nie spada jeszcze za nisko. Możemy być wtedy pewni, że palce nam nie zmarzną, za to będzie mieli fajny dodatek.

czapka

Autor: Ben Babcock
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zaś przyjdą mrozy musimy ubrać już długie rękawiczki. Ten najczęstszy rodzaj rękawiczek ochroni nas przed zimnem, ale także dopasuje się do naszego wyglądu. Dużo jest ciekawych rodzajów, które nie tylko chronią przed zimnem, lecz także wykonane sa z najlepszych materiałów, żeby wyglądały ładnie i służyły na lata.

Długie rękawiczki to także jednak jednopalczaste rękawiczki (czyli zakrywające wszystkie palce) oraz pięciopalczaste rękawiczki (każdy palce osobno). Te drugie są częściej przez ludzi wybierane, choć jednopalczaste są często cieplejsze. Oczywiście, zależnie od tego z czego są wykonane warto wiedzieć, że każdy palec z osobna narażony jest na większe zimno niż wszystkie palce będące koło siebie, jak w rękawiczce jednopalczastej, nawzajem się ogrzewające.