Szkaplerz jest to tak naprawdę ni mniej ni więcej kładziona na wierzch cząstka okrycia habitu, używana do tej pory w pewnych zakonach. Otacza ona ramiona, barki a także plecy posiadacza, posiadając jedynie otwór na głowę.

Wyposażenie

Autor: Brian Fagan
Źródło: http://www.flickr.com
Bielizna korygująca

Autor: Esbelt
Źródło: Akrobatka.pl
Historia tej cząstki odzienia sięga niewiarygodnie wiele lat do tyłu, lecz nas interesuje dziś tak zwany medalik szkaplerzny, który posiada za zadanie zając miejsce szkaplerza zrobionego z materiału.
Jak dosyć łatwo się domyśleć, takiego rodzaju medalik szkaplerz znacznie wygodniej jest nosić aniżeli taki dosłowny, zrobiony z konkretnego materiału.

Chcesz przeczytać kolejne materiały odnoszące się do wyjaśnianej tu tematyki? Jeśli tak, to kliknij ten odsyłacz oraz przeczytaj wpis ze strony (http://www.jagna.pl/biustonosze-bardotka-c-23_65.html).

Nie mniej jednak, niezależnie od tego, którą to formę się nosiło, czy też nosi, znaczenie typowo duchowe obu przedmiotów bywa dokładnie takie samo. Na samym początku pokazania się owych medalików były one robione tylko z metalu – co więcej, było to dosłownie wymagane, podobnie jak to, iż jedna strona medalionu miała posiadać już określony wizerunek Jezusa Chrystusa (wręcz obowiązkowo z Jego Sercem Najświętszym), podczas kiedy rewers medalika miał tylko przedstawiać Najświętszą Dziewicę, z tym jednakże wyróżnieniem, że jej „obraz” miał możliwość być całkowicie dowolny. W obecnej chwili takiego rodzaju medaliki są tworzone z bardzo różnych materiałów (od napomkniętego metalu aż po nawet najdroższe złoto) no i przybierają bardzo różne postacie oraz rozmiary, często nawet i mają formę swoistego „przenośnego obrazka w pełnym kolorze”, zamiast takiego wygrawerowanego w już określonym materiale.

Dobrze jest także jeszcze po dodawać, iż w uzależnieniu od tego co wybierzemy, za taki medalion zapłacimy od dosłownie paru złotych po nawet i ponad kilkaset, choć te zazwyczaj mają w sobie tak samo medalik, jak i łańcuszek i bywają zrobione z ogromną dbałością o wszelkie szczegóły.