Odzież używana cieszy się obecnie sporą popularnością. Dzieje się tak dlatego, że jest ona nierzadko odzieżą o dużej jakości, po której niełatwo poznać, iż była już przez kogoś noszona.

Zdarza się, że klient danego sklepu zakupił ubranie, które jednak nie przypadło mu do gustu lub okazuje się za duże, ale sklep odzieżowy nie chce przyjąć jego zwrotu, dlatego dana osoba zanosi ją do sklepu z używaną odzieżą, a dzięki temu będzie mogła otrzymać chociaż częściowy zwrot swoich pieniędzy.
ubrania

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Odzież używana może pochodzić również z importu, bowiem osoby zakupujące rzeczy w bogatych krajach Zachodu często rezygnują z konkretnego elementu odzieży nawet po jednorazowym ubraniu jeżeli uznają, że już im się nie podoba lub została w jakimś stopniu uszkodzona. Zobacz kompletną propozycję na tej stronie W każdym razie należy przyznać, że prowadzone aktualnie sklepy z używaną odzieżą stoją na naprawdę wysokim poziomie i śmiało można kupować w nich różne ubrania.
Przywożeniem odzieży używanej z zagranicy zajmuje się importer odzieży używanej. Nierzadko posiada on po prostu umowy z konkretnymi sklepami lub ośrodkami, w których zbierana jest używana odzież na to, że będą one przekazywać taką odzież właśnie do polskiego importera. Importer odzieży używanej odpowiada za stan używanej odzieży i dba o to, żeby ceny takiej odzieży nie były bez potrzeby zawyżane. Obszerne opracowanie Odzież używana po jej przywiezieniu z zagranicy zwykle trafia najpierw do takich miejsc, jak hurtownie odzieży (więcej) używanej, a stamtąd bezpośrednio do sklepów.

Hurtownie odzieży używanej mogą poza tym sprawdzać przywiezioną do nich odzież, oznaczać ją i dzielić na różne grupy. Adres hurtowni odzieży używanej znajdziesz tu Wszystko to ma służyć temu, by odzież trafiająca do sklepów była atrakcyjna i zadbana oraz oczywiście czysta. Chociaż wiadomo, że odzież używana zakupiona w jednym ze sklepów na pewno musi zostać przeprana, to jednak mało który klient zdecyduje się na kupno brudnej odzieży używanej.

Sklepy z tego rodzaju czynne są w konkretne dni tygodnia zgodnie z ustalonym uprzednio harmonogramem, albo przez siedem dni w tygodniu.

Na ogół przed otrzymaniem nowej dostawy wprowadza się atrakcyjne obniżki cen mające służyć temu, aby z półek sklepowych pozbyć się całej dotychczas zgromadzonej odzieży i wymienić ją przez nową.