Mnóstwo osób uważa ze rzeczy używane zawsze muszą być gorszej jakości. Czy to prawda? Jeśli popatrzymy na to z perspektywy nowości, to oczywiście tak. Bo wspomniana rzecz na pewno nową nie jest. Co prawda, często rzeczy używane są bardzo zadbane, w świetnym stanie, ale określamy ich cechy, pragniemy się jej pozbyć, to nie możemy zaliczyć jej do kategorii nowości.

Sklep odzieżowy

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Niemniej, rzeczy nie pierwszej nowości powinniśmy rozpatrywać w zupełnie inne kategorii – jako rzeczy, owszem, nie pierwszej nowości, ale które mogą pochwalić się licznymi atutami.

Weźmy na przykład takie hurtownie odzieży używanej. To miejsca, każdy może znaleźć coś pasującego do jego stylu. Często bowiem w dużych centrach odzieżowych działających w całym kraju mamy duży wybór, ale mało niepowtarzalnych ubrań. Wiążę się to z tym, że zakupy robi tam wiele osób, więc każdy ciuch jest wybierany przez niejedną osobę. Z kolei w lumpeksach jest tak, iż ciuchy są niepowtarzalne bo ich liczba często ogranicza się tylko do jednego egzemplarza – zobacz co znalazłem. Dzięki temu możemy kupić jakąś rzecz i spodziewać się, że nie zobaczymy innego człowieka w takim samym ubiorze .

sklep z ciuchami

Autor: Paris on Ponce & Le Maison Rouge
Źródło: http://www.flickr.com
To znaczące dla osób, które cenią sobie modne rozwiązania. Dlatego też miejsca te odwiedzają wszyscy, od młodych ludzi po staruszki. Dla młodych istotna jest niepowtarzalność kupowanych ubrań, dla starszych osób zaś wyznacznikiem jest cena. ponieważ w sklepach z odzieżą używaną możemydużo zaoszczędzić, ceny są takzachęcające, a ubrania wspaniałej jakości. Podobnie, ciekaw egzemplarze możemy spotkać wybierając meble. Jeśli nie interesują nas „sieciówki”, gdzie stale pojawiają się te same aranżacje to powinniśmy wybrać się na jakiś pchli targ czy targ staroci – .

Popatrz – stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie kolejne łącze do wpisu (http://www.mengarnitury.pl/pl/page/7/kolekcja/?category_id=47). Tam wyszukasz wiele przydatnych wątków na ten temat.

Będziemy zaskoczeni, jak duży tam jest wybór i jakie wspaniałe rzeczy można kupić, od mebli przez porcelanowe zastawy i cenne obrazy. Jeśli więc lubisz rzeczy oryginalne, które mają już jakąś historię, to idealnym miejscem na zakupy będzie właśnie taki jarmark staroci.Należy jednak ze ceny mogą się tam różnić od tych które widzimy w standardowych sklepach.