Z pewnością wiele osób zna słynne sformułowanie Coco Chanel, że moda przemija, a styl pozostaje. Zacytowane słowa można pojmować przykładowo w taki sposób, iż pomimo rozmaitych zmian, które zachodzą w modzie, niektóre z jej elementów są niezmienne. Przykładem tego, co w modzie nie ulega zmianom mogą być męskie koszule. Ogólnie nie możemy wprawdzie powiedzieć, że wygląd koszul nie zmienia się wcale. Podając przykład ozdobne kołnierzyki rozpowszechnione są w niektórych chwilach, lecz nie zawsze. Tak samo sytuacja prezentuje się w przypadku deseni na koszulach, które ulegają zmianom na skutek obowiązującej mody. Szczególnie modne parę lat temu koszule o motywach hawajskich aktualnie w praktyce są już całkowicie niespotykane. Zmieniany jest także krój koszul, a także rozmaite inne ich elementy.

kołnierz

Autor: Steve wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Można więc zadać sobie pytanie, w jaki sposób dopasować koszulę, aby była ona dopasowana. W tym przypadku należy w pierwszej kolejności dopasować ją do reszty stroju.

Zaciekawił Cię ten wpis oraz zawarte tu wiadomości? Nowe informacje z www (https://zafaworkwear.pl/fartuchy-do-sklepu/) oczekują na pod tym linkiem. Namawiamy!

Równie istotne jest kierowanie się własnym gustem, aby po prostu odpowiednio czuć się w ubraniu. Jeżeli dla przykładu chcemy podarować komuś koszulę na prezent, dobrze jest zastanowić się, do jakich fragmentów garderoby obdarowanego będzie ona dopasowana.

Warto także skorzystać z rad, jakich z pewnością udzieli nam sprzedawca w sklepie. Oczywiście czasami korzystniej jest powstrzymać własną wyobraźnię,

koszula

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

na przykład w kwestii tego, jakie koszule naszym zdaniem powinna ubierać bliska nam osoba i po prostu ją o to spytać. Mówiąc lekko ironicznie nie każdy prezent musi być udany, równie istotne są intencje darczyńcy.

Powracając do wzmiankowanego już zagadnienia, jakim są ozdobne kołnierzyki, stanowią one niezwykle interesujący dodatek do koszul. Co oczywiste nie do każdego stroju będą one stosowne, jednakże mogą przysporzyć uroku każdej koszuli. Ozdobny kołnierzyk może dla przykładu stanowić ciekawy dodatek pozwalający na zrezygnowanie z zakładania krawatu. Jak to w wielu wypadkach bywa, ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Być może ciekawym pomysłem jest zaprojektowanie przykładowo autorskich wzorów, których wyhaftowanie na kołnierzu możemy zamówić. Takie wykończenie koszuli bez wątpienia będzie przykuwało uwagę i nada wyrazu w praktyce każdemu ubraniu.