Ubrania również panom mogą sprawić nie lada kłopot. Też chcą mieć swój własny styl. Co istotne, liczy się dla nich dopasowanie i czucie się komfortowo w danym stroju. Za to sen z powiek spędzają im tak ważne wydarzenia, jak przykładowo rozmowa o pracę. W jaki sposób się wtedy ubrać?

Rozmowa kwalifikacyjne jest sytuacją niewątpliwie stresującą, jednak zaliczającą się do bardzo często spotykanych na dzień dzisiejszy. Łączą się z nią określone zwyczaje i warunki, jakie musi spełniać kandydat na dane stanowisko. Normy te dotyczą na przykład wyglądu.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawa „co ubrać na rozmowę o pracę” i jak się na niej przedstawić wielu osobom spędza sen z powiek. Są jednak różnego rodzaju źródła informacji, z których można dowiedzieć się sporo w tej kwestii.

Jeśli będziesz zdania, że umieszczone w tym artykule informacje są warte uwagi, sprawdź ponadto szczegóły w linku dobry kamerzysta. Odnajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

Co najważniejsze należy pamiętać, że na rozmowie takiej najbardziej istotne są doświadczenia i zdolności kandydata, które powinien on odpowiednio zaprezentować i podkreślić. Bez wątpienia jednak nie powiedzie się to w sytuacji, w której dany kandydat nie spełnia najważniejszych wymagań w kwestii wyglądu. W tym aspekcie wielokrotnie powtarzane są słowa, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz, dlatego trzeba tę okazję jak najlepiej wykorzystać.

Kapelusze

Źródło: http://pixabay.com

Ubiór jest tak samo istotny, gdy spełniamy swoje obowiązki w pracy. Podobnie jest z mundurami i uniformami, obowiązującymi w części zawodów. W części z nich dopuszcza się na przykład krótki rękaw w koszuli. Wciąż jednak muszą to być koszule eleganckie, wyposażone w kołnierzyk. W większej części dużych firm jednak wymagany jest pełny garnitur, bez żadnych odstępstw. Standardowym ubiorem większej części panów na lato są szorty, zakryte buty i t-shirt.

I tu kilka porad, jak sprawić by strój jeszcze lepiej na kimś leżał. Zadbać o dopasowanie do sylwetki. Określenie własnego typu budowy jest w zasadzie przepustką do powodzenia. Jeżeli określimy swoje zalety oraz niedostatki, będziemy w stanie skuteczniej działać na tym polu. Jeśli trudno jest samodzielnie określić swój rodzaj sylwetki, warto poprosić o pomoc życzliwego znajomego. A jeżeli obawiamy się reakcji przyjaciół na nasz kłopot, można oddać się w ręce swojej drugiej połówki. W ostateczności, możemy udać się do profesjonalnego stylisty, który nie tylko określi nasz typ sylwetki, ale dobierze też właściwe kolory do naszej karnacji.

Typy figur męskich są podobne do kobiecych. Mamy tu zarówno typ A, jak i ”jabłko”, a więc panowie z nadwagą. Oprócz tego, jest też „ołówek”, czyli tak zwana „chłopczyca” u pań oraz „trójkąt”, a więc ideał, o którym marzą mężczyźni. Jest to sylwetka bez mankamentów. Szerokie ramiona, wąskie biodra, żadnego odstającego brzuszka. I właśnie panowie z taką figurą mają łatwo. Są w stanie dowolnie eksperymentować z modą. Jedyne, na co powinni uważać, to zbyt obszerne ubrania, które zakryją ich cudowną sylwetkę. Dla mężczyzn (Dla Mężczyzny Volcom) o różnych sylwetkach linie odzieżowe mają dużo ofert.

I na koniec jeszcze krótka mowa o dodatkach. Tu wszystko zależy od stylu. Dla eleganta idealny jest kapelusz, a dla luzaka spodnie sportowe. Nawet takie drobnostki jak etui na tablet (więcej zobaczysz tutaj: atrakcyjny link) czy na telefon tworzą twój styl. Inny pokrowiec wybierze elegant, a jeszcze inny hipster, czy luzak.