Odmian i rodzajów materiałów jest tyle, że jest możliwość się w nich zagubić jak w prawdziwym gąszczu.
Dzianina to najczęściej jeden rodzaj nitki, jaki przetyka się sporządzając oczka.

dzianiny są z natury elastyczne i dużo ładniej dopasowują się do kształtów sylwetki. Garderoba dzianinowa jest wygodniejsza niż tkaninowa, nie krępuje ruchów, nastręcza mniejszej liczby cięć, żeby dobrze leżeć na sylwetce. (szczegółyo tym> przejdź do strony www.lamalama.pl ciekawe źródło informacji)Dzianina wełniana jest miękka, zwiewna, elastyczna, elastyczna. Stosuje się ją do produkowania swetrów, rajstop, czapeczek, szalików, skarpetek.
dzianina wełniana

Autor: adidas
Źródło: adidas
Zabawki dla dzieci

Autor: Joe Haupt
Źródło: http://www.flickr.com

Dzianiny wełniane to znakomita propozycja na jesienną i zimową porę. Wełna podobnie jak delikatna jak i gruba, płaszczowa sporządzana z futer przeróżnych zwierzaków posiada doskonałe cechy termiczne. Z owego powodu charakteryzuje się ona niezwykłą renomą na całym świecie. Swetry skonstruowane z dzianiny wełnianej są nadzwyczaj ciepłe, zezwalają dzięki temu na komfortowe funkcjonowanie w czasie zimowym.
Z wyjątkiem materiałów o jednolitym składzie występują też rozliczne mieszaniny. Do bawełny nierzadko dodaje się elastan, ażeby była w wyższym stopniu sprężysta, czy też poliester, ażeby była bardziej wytrzymała. Ażeby wełna (zobacz cena wełny gotowanej) była bardziej delikatna, stosuje się dodatki kaszmiru, lub w wersji niskobudżetowej, akrylu.

Należy również mieć na uwadze, że każdy rodzaj włókna jest w stanie być lepszej, czy też gorszej jakości, toteż w sklepach znajdziemy i w miarę tani, i niezwykle drogi kaszmir, to samo dotyczy bawełny i wszystkich pozostałych włókien. Nie ma dobrych i złych tworzyw, są tylko materiały porządnie i źle dobrane do naszych wymogów.