Lata temu nie mieliśmy butów – my to znaczy nasi prapraprzodkowie. Biegano boso i stopy przywykły do tego, że chodzenie nie zawsze jest przyjemne. Jednak teraz nie trzeba przyzwyczajać naszych nóg do jakiś dziwnych warunków, w dzisiejszych czasach każdego dnia wzuwamy buty.

buty

Autor: Funk Dooby
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście zdarza się, że chodzimy boso po plaży czy też po trawie, jednak w trakcie zwykłego dnia stawiamy na odpowiednie obuwie. Na każdą porę roku wybieramy inne. Bywa, że niezbędne są wysokie i ocieplane kozaki, bo mamy ujemne temperatury poza domem, a innym razem wkładamy na nogi japonki, czyli buty, które mają sprawić, że nie będzie nam za ciepło, bo latem najchętniej chodzilibyśmy boso. Jednak nie zawsze tak wypada, więc często zakładamy sandały. Poza butami na zimę i tymi na lato jest również całe mnóstwo obuwia na przejściowe pory roku, tzn. mamy buty na wiosnę i na jesień. Tu wiele zależy od tego, jaki tryb życia prowadzimy. Niektóre osoby kupują jedynie sportowe obuwie, a część ludzi wybiera eleganckie pantofle, bo tylko one będą pasować do tego, co na siebie ubrały. Chociaż oczywiście współczesna moda jest bardzo zróżnicowana i do garnituru możemy włożyć adidasy, to jednak nie każdy chce i może sobie pozwolić na tego typu ekstrawagancję. Wielu ludzi wybiera jednak klasyczną elegancję, która potrzebuje dobrze dobranego obuwia.

Pozująca modelka

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com
Są na naszych stopach
Kiedy wybieramy buty musimy pomyśleć, do czego je włożymy. Czasem słychać, że butów nigdy dość, ale jeśli tylko kupujemy buty a później ich nie zakładamy, to w sumie, po co wydawać na nie pieniądze? Powinniśmy popatrzeć na swoje buty i pomyśleć, które buty są dobre, które nie są nadmiernie znoszone. Część trzeba oddać, a część wyrzucić. Poza tym dobrze pomyśleć, czy nie przydałyby nam się jakieś nowe buty, które będą dość klasyczne. Bo bywa, że brakuje nam pewnych podstawowych, takich uniwersalnych butów, które można byłoby ubrać do każdego outfitu.

Na szczęście łatwo to zauważyć i możemy natychmiast pójść na zakupy i po prostu wybrać porządne buty, które będzie można włożyć i do eleganckiej sukienki, ale i do jeansów i swetra. Bo wiadomo, że istnieją też buty, które ubiera się rzadko, ale jest tak też z ciuchami.