Zaproszenia na uroczystości familijne możemy z grubsza podzielić pomiędzy dwa zbiory: te przeznaczone dla dzieci i te zaprojektowane dla osób dorosłych. Takie istotne wydarzenia, jak chrzest albo ślub, a także jego rocznica, wymagają, aby gości zapraszać w wyjątkowy, to jest uroczysty sposób. Estetycznie wykonane zaproszenia daje się osobiście w trakcie zapowiedzianej wizyty. Żeby jeszcze mocniej podkreślić uroczysty charakter samej czynności zapraszania, wybrane pary narzeczonych wręczają samodzielnie zrobione zaproszenia. Jednak lwia większość młodych mężczyzn woli zamówić profesjonalne druki.

Tort urodzinowy

Autor: Ian Gratton
Źródło: http://www.flickr.com

Zaproszenia ślubne mają najczęściej śnieżnobiały kolor, jednakże coraz częściej można spotkać druki w tych mniej tradycyjnych odcieniach, z ostrą czerwienią włącznie. Na przygotowanym blankiecie można odnaleźć miejsce przeznaczone na ręczne wykaligrafowanie imion oraz nazwisk wszystkich osób zapraszanych. Taka metoda wypełniania już dawno się przyjęła i w opinii agencji trudniących się reklamą, które wytwarzają wszelkie zaproszenia ślubne- przykładowo sklep smartinvite, taki właśnie wygląd ma być znakiem szacunku wobec konkretnego członka rodziny albo znajomego. Narzeczeni nierzadko decydują się na umieszczenie mniej lub bardziej rozpoznawalnego cytatu o uczuciach, który czasem potrafi rozbawić czytelnika.Zaproszenia dla dzieci bywają zazwyczaj kupowane na takie ceremonie jak chrzest lub pierwsza komunia. I w tym przypadku rzeczone zaproszenie posiada kremowy odcień. A dane zawarte na druku informują osoby zapraszane o czasie i miejscu planowanej ceremonii i wyrażają w kilku zdaniach uniesienie z faktu narodzin potomka bądź przystąpienia trzecioklasisty do pierwszej komunii. Gdy nasza pociecha obchodzi za za miesiąc swoje 6 urodziny

Ślub i wesele w stylu vintage

Autor: Sebastian Ścigalski
Źródło: abcslubu.pl

lub w najbliższym czasie przypada dzień jej imienin, to wybrani rodzice pragną z tej okazji urządzić nieduże przyjęcie na działce.

Ten wątek omawia bardzo interesujące tematy – jeżeli chcesz przeczytać podobny materiał, sprawdź bez wahania to opracowanie (https://krakowskaspizarnia.pl/informacje/restauracja-skawina).

Zapraszając więcej psiapsiółek i przyjaciół, należy wystosować gustowne zaproszenia, które zresztą z użyciem kredek woskowych może przecież przygotować sam przedszkolak.Zaproszenia urodzinowe (link) i te przeznaczone dla dorosłych już osób mają ze sobą dużo wspólnego. W tym miejscu możemy wspomnieć o gotowej formułce treści zaproszenia, a także o bardzo popularnej modzie, czyli o umieszczaniu na przygotowanym wcześniej blankiecie zdjęć osób, które będą pierwszoplanowymi bohaterami na danej ceremonii