W ostatnim czasie niebywale modne zrobiły się bardzo drogie podarki komunijne – jednak nie tędy droga. Przyjęcie sakramentu Komunii to nie Dzień Dziecka, a niebywale ważne wydarzenie duchowe w życiu małego katolika.
Dzisiaj panuje moda na wręczanie maluchom niezwykle drogich prezentów na każdą okazję.

bawełna

Autor: pasiv/agresiv
Źródło: http://www.flickr.com

sport

Autor: Rhettwp
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdą jest, że babcia uwielbia rozpieszczać swoje wnuki, ale wszystko powinno mieć jakieś granice.

Masz chęć poznać inne równie praktyczne porady? Jeżeli tak, to zobacz tutaj hurtownia jubilerska, a z pewnością nie odczujesz zawodu.

To, że obecnie dziadkowie lub chrzestni kupują pociechom na Komunię Świętą kład, lub wycieczkę do Disneylandu, to ogromna przesada. Osoby, które są dojrzalsze aniżeli kilkuletni brzdąc, powinny iść za głosem rozsądku, a nie za modą. Nie może być też tak, że maluch coś na nas wymusza, ponieważ koledzy w klasie to dostali. Jako rodzice czy dziadkowie, powinniśmy dziecku tłumaczyć, o co tak naprawdę chodzi w przyjęciu opłatka w czasie Pierwszej Komunii Świętej – bo wszakże nie o prezenty. Aby pokazać smykowi, co jest doprawdy ważne w życiu duchowym każdego chrześcijanina, trzeba podarować mu cudowny medalik. Powinien go mieć na piersi przez całe życie, żeby był jego drogowskazem oraz wsparciem w ciężkich momentach. Należy z dzieckiem też mówić o tym, dlaczego ważne jest to, co duchowe, a nie to, co materialne. Medalik powinien być oczywiście wykonany ze złota, aby wytrzymał wiele lat.

Jest to wytrzymały i ładny metal, który nie zaśniedzieje oraz nie straci blasku po kilku latach.
Warto, abyśmy ukochanemu szkrabowi albo wnukowi kupili coś prosto z serca, a nie z portfela.