W większości światowych koncernów, w ambasadach dyplomatycznych czy instytucjach finansowych wszelkiego typu pracujący tam wydają się być wycięci z szablonu. Charakterystyczny ubiór, prawie jednakowe buty i niemalże jednakowy uśmiech na twarzy powoduje, że wszyscy czują się podobni do siebie, niezależnie od tego jakie zajmują stanowisko. Nie jest zatem dziwne, że zdecydowanie narzucane normy dotyczące ubioru nie przeszkadzają nikomu.

Co więcej, pracownicy przeważnie wolą takie rozwiązanie, bowiem nikt nie odróżnia się specjalnie, dzięki czemu równość zdaje się zostawać zachowana. Chętnie zgadzają się wobec tego na ubranie się według ustalonego firmowymi regulaminami wzorca, oszczędzając sobie jednocześnie nieustannego rozmyślania o tym, czy w jakimś zestawie prezentuje się korzystnie, albo czy wybrany najnowszy garnitur pasuje do biura, czy jednak założyć inny.

Znając zasady panujące w danym miejscu nie potrzeba specjalnie zaprzątać sobie głowy drobiazgami, zakładając, że ma się w szafie kilka uniwersalnych zestawów przygotowanych do pracy.

Buty męskie

Autor: Clarks
Źródło: Clarks

Ale nawet w takim wypadku trzeba pamiętać o drobiazgach, które mogłyby zaważyć na tym, jak zostanie się odebranym zarówno przez kolegów z pracy, jak i partnerów biznesowych.Najważniejszym elementem uzupełniającym poprawnie stworzoną stylizację jest właściwie wybrane buty do garnituru. Chociaż wydaje się to nieistotne, dopasowanie właściwej pary butów na konkretną okazję oraz do wybranego stroju nie należy wcale do łatwych zadań. Ważny jest tutaj nie tylko kolor, lecz również wzór obuwia, który musi do tego korespondować z paroma innymi dodatkami. Autor:

Zarówno obuwie biznesowe dla pań, jak też obuwie biznesowe dedykowane dla mężczyzn powinno być doskonałej jakości, stonowane pod względem kroju oraz liczby zdobień a w pierwszej kolejności musi zostać poprawnie dobrane do kroju garnituru bądź garsonki. Co ciekawe, w odniesieniu do mężczyzn rozróżnia się większą liczbę krojów obuwia biznesowego niż wśród butów dedykowanych do biznesowych stylizacji dla pań.