Pragnąc wyselekcjonować doskonały pierścionek zaręczynowy nieodzowne będzie podjęcie paru decyzji, m.in. dotyczących odcienia złota, fasonu, rozmiaru, a także typu kamienia.
Warto zwrócić uwagę, jaki kolor biżuterii nosi na co dzień ukochana.

Jeżeli Kobieta woli srebro – proponujemy, aby pierścień wykonany był w białym złocie, w taki sposób by współgrał z resztą precjozów. Jeżeli jednak jest miłośniczką złotej biżuterii, można wybrać pierścionek z żółtego złota. Pierścionki dwukolorowe polecamy Paniom bez określonych preferencji, co do zabarwienia biżuterii. Przy wyborze fasonu warto zwracać uwagę na styl biżuterii wkładanej przez Panią. W przypadku drobnej i delikatnej, sugerujemy elegancki i dyskretny wzór pierścionka. Pierścionek – z szafirowym kamieniem – infinity to doskonały wybór, który sprawdzi się za każdym razem.
przyjęcie weselne

Autor: Michael Reinhold
Źródło: http://www.flickr.com

Dla kobiet kochających większą jak też bardziej ozdobną biżuterię, doskonałym wyborem będzie pierścionek mający oryginalne, odważne kształty. Może być to fason z jednym kamieniem i fantazyjną szyną lub wielokamieniowy model. Odpowiednie zostaną również wzory z barwnymi kamieniami szlachetnymi w otoczeniu brylantów. Jeśli istnieje takowa możliwość, warto szczegółowo zmierzyć rozmiar pierścienia noszonego przez przyszłą narzeczoną. Najdokładniej jest zmierzyć średnicę wewnętrzną pierścionka (proszę kierować uwagę, by jego szerokość zbliżona była do tego, który będzie wyłoniony) z pomocą suwmiarki albo innego przyboru.

Jeżeli pierścionek nie jest idealnie krągły, pomiaru trzeba dokonać w paru punktach. W idealnej sytuacji do jubilera trzeba przynieść pierścień należący do przyszłej narzeczonej, celem szczegółowego pobrania miary.