Istnieje opinia, że każdy elegancki facet powinien mieć szlafrok. Jest to niejako wieczorowa odmiana płaszcza, jaki okrywa niektóre elementy ciała i mówi o stylu właściciela.

Materiałem, z którego jest stworzony taki szlafrok męski może być bawełna albo np. jedwab. Naturalnie najbardziej popularne są modele wyprodukowane z bawełny, ponieważ jest ona stosunkowo tania, lecz także jest bardzo miła w dotyku. Szlafroki dla mężczyzn są zachowane raczej w ciemniejszej kolorystyce, co mogłoby dobrze komponować się z ciemniejszymi włosami właściciela. panowie, którzy posiadają trochę bardziej jasne włosy, będą dobrze prezentować się także w szlafrokach o jaśniejszych odcieniach.

Żeby poszerzyć wiedzę na przedstawiany wątek obejrzyj stronę (https://www.angelka.pl/sesja-urodzinowa/), która posiada interesujące dane na przedstawiany temat – trzeba tylko kliknąć.

Dla przykładu do szatyna pasuje kolor niebieski, a do blondyna czerwony. Jednak takie szczegóły to chyba sprawa gustu danego mężczyzny. Część produktów posiada wygodne kieszenie, do jakich można by wkładać przykładowo grzebień albo chusteczki. Ponadto co poniektóre modele szlafroków posiadają dodatkowo kaptur.

Bielizna damska Marion oraz Camille

Autor: Marie Jo
Źródło: Marie Jo
Niektóre modele mają również szalowy kołnierz, a ich krój może być uniwersalny. Innymi słowy istnieją tego typu szlafroki, które równie dobrze prezentują się zarówno na panu, jak i na kobiecie. Zastosowana do ich szycia bawełna ma o wiele większą chłonność. Tego typu produkty mogą być wręcz zamiennikiem ręczników. Mają one gramaturę około 300 g/m2 co sprawia, że materiał taki jest bardzo miękki i leciutki. Są wyjątkowo wygodne po porannym prysznicu, gdy to właściciel chciałby prędko coś na siebie ubrać.

Warto także mieć w pamięci, że taki męski szlafrok to znakomity pomysł na prezent dla ojca czy też syna. Nieważne jaki kolor dobierzesz, zapewne ucieszy on bardzo obdarowanego.