Kiedy kupujemy nowiutkie buty, w sklepie wydaje się nam, że są one wprost idealne. Niestety czasem zdarza się tak, że należy je na początku ich używania trochę rozchodzić, a do takiego czasu na naszych stopach zjawiają się nieco bolesne otarcia.

Do czasu, gdy nie wyleczymy tego typu małych dolegliwości, powinniśmy przecież w czymś chodzić. Interesującym rozwiązaniem wydają się być sandały, choć oczywiście wyłącznie na okres letni. Istnieją modele, jakie określa się jako sandały rekreacyjne. Wykonane są z syntetycznej, wodoodpornej skóry. Charakteryzuje je pewna, elastyczna budowa z podwójnym zapięciem, które można by dodatkowo regulować. Do zapinania sandałów można zastosować rzepów albo tradycyjnej klamry. Żeby zapewnić komfort używania, podeszwa tego typu butów mogłaby być wykonana z odprowadzającej zawilgocenie pianki i wkładka z szybkoschnącej mikrofibry. Przód tego typu butów mógłby gwarantować osłonę palców poprzez wykorzystanie podwyższonego, gumowego otoku. Jeśli dodatkowo mają zrobioną z kauczuku i odporną na ścieranie wyprofilowaną podeszwę, mogą zagwarantować wygodę nawet w warunkach stosunkowo nierównego terenu.
kobiety

Autor: Belo Horizonte – MG
Źródło: http://www.flickr.com
Innym rodzajem takiego obuwia, mogłyby być między innymi wykonane z elastycznego neoprenu sandały (https://skalnik.pl/buty-dzieciece-sandaly-sportowe.html) sportowo-trekkingowe. Posiadają one montowane wewnątrz poduszki wykonane ze wspomnianego surowca, co gwarantuje używającej je osobie niezwykle wysoki komfort. Jeszcze odmiennym przykładem mogą być sandały przeznaczone dla osób, jakie w czasie swych wakacyjnych wycieczek mają częsty kontakt z wodą. Mają one specjalną wykonaną z polimerów podeszwę, jaka jest odporna na ubijanie oraz zmianę kształtu.

Z innej strony tego typu zelówka doskonale amortyzuje, a równocześnie jest wyjątkowo mocna. Wyściółka w takich butach jest wykonana z mieszanki mikrofibry i poliuretanu. Materiał tego typu nie nasiąka wodą i szybko wysycha.