Dzisiaj srebrną biżuterię noszą zarówno kobiety, jak także panowie. Biżuteria męska jest przeważnie grubsza oraz wygląda na bardziej solidną, zaś biżuteria damska jest na ogół bardzo drobna oraz cienka.
Naszyjniki srebrne męskie na ogół wykonywane są ze srebra 925 jak też z chirurgicznej stali.

Panowie mogą sobie wybierać różnorodne sploty łańcuszków a także przystosowywać je do swych upodobań oraz konfekcji. Tak samo jest w wypadku bransoletek. Bransoletki srebrne męskie wkładają jedynie nieliczni mężczyźni. Wkładają je mężczyźni, którzy chcą pokazać jak bardzo są prestiżowi, a także chcą udowodnić swoją elegancję. Bransolety srebrne męskie dostępne są w przeróżnych modelach, dzięki czemu prawdopodobnie każdy odnajdzie coś dla siebie. Na poniektórych bransoletkach można nawet wygrawerować spersonalizowany tekst, jaki będzie przypominał do kogo owa bransoletka należy. Dzisiaj produkowane są także bransoletki magnetyczne, jakie zapina się za pomocą magnesu.

pielęgnacja
Biżuteria srebrna jest niesłychanie piękna, dlatego po męski łańcuszek sięgnie też niejeden dojrzały dżentelmen. Ze względu, że coraz więcej mężczyzn ją nosi, staje się ona coraz to bardziej popularna i w punktach sprzedaży jest istotnie duży wybór. Panowie nie poprzestają tylko na noszeniu srebrnych zegarków czy też spinek do mankietów. Powinniśmy dobierać biżuterię gustownie, zatem nie powinno się mieszać rodzajów tej biżuterii.

Jeśli pan posiada już srebrny zegarek, wówczas warto do tego dopasować męski łańcuszek (zobacz także – złoty łańcuszek damski cena) zrobiony ze srebra jak też srebrne spinki, ponieważ srebro nie powinno mieszane być dajmy na to ze złotem.