Cyrkonia jest to dosyć specyficzny typ biżuterii – mówi się, iż jest to niepowtarzalna podróbka, przepiękna podróbka, która nie posiada tak naprawdę żadnej wartości jeśli chodzi o jej wartości. Tak jest po przyjmowane, jednakże – mimo, że jest to podróbka prawdziwych kamieni, to w rzeczywistości biżuteria z nimi w ogóle nie jest tak tania, jakby się miało możliwość wydawać.

Czym dokładnie to jest spowodowane? Dlaczego pewne przedmioty z cyrkoniami są droższe aniżeli te z kamieniami „silniej” szlachetnymi?
Nasz pisany dzisiaj temat oprzemy na pojedynczym rodzaju biżuterii, gdyż jak bardzo dobrze wiemy, cyrkonie mają możliwość być tak właściwie przy każdej rzeczy, łącznie z częściami naszej garderoby. Naszyjnik z cyrkoniami – ponieważ to na jego temat będzie mowa – to forma biżuterii dość specyficzna. Cyrkonie na takim przedmiocie mogą ciągnąć się zarówno na łańcuszku, jak i wisiorku, jednak to nie liczba tych konkretnych kamieni w rzeczywistości decyduje o cenie naszyjnika. To, na co musimy zwrócić uwagę to sam materiał, na którym po osadzaną bywają cyrkonie, a który może być zarówno srebrem, jak również złotem, tytanem czy jeszcze innym materiałem (nawet i rzemykiem) używanym w dziedzinie jubilerstwa. Wspomniane materiały decydują głównie o cenie naszyjnika. W jaki sposób to się jednakże ma do cen biżuterii z zupełnie innym rodzajem kamieni? A więc dla przykładu jeśli mamy naszyjnik zrobiony z rzemyka z jakiegoś typu półszlachetnym kamieniem, to jego cena automatycznie jest mniejsza aniżeli dla przykładu naszyjnik ze złota wraz z cyrkoniami.

Innym typem przykładu może być zrobiony ze złota naszyjnik wraz z diamentami, a srebrny wraz z cyrkoniami. Jeśli do tej pory nie widzisz żadnej różnicy, zajrzyj do sieci by porównać obydwa przykłady!