Zdawałoby się, że o tym, że jesteśmy katolikami nie trzeba nikomu mówić. Przecież regularnie w niedzielę idziemy do kościoła, a codziennie przestrzegamy dekalogu.

Niemniej jednak miło jest mieć coś, co będziemy czuli na swoim ciele, a co upewnia nas, że nie jesteśmy sami.
odzież - obrazek

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Taką rolę spełniają wszelkie dewocjonalia, jakie z przyjemnością kupujemy swym najbliższym. Znakomitym przykładem mógłby być zwykły pozornie srebrny krzyżyk, który moglibyśmy zakupić przykładowo swojemu dzieciakowi na pierwszą komunię. Warto dopowiedzieć, że taki krzyżyk może być także ozdobiony np. małymi kamieniami, np. diamentami czy naszym złotem Bałtyku, czyli bursztynem. Warto również nadmienić, że tego typu krzyżyk ma przypominać nam codziennie o męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa, o Jego wielkim poświęceniu dla wszystkich ludzi. Dzięki temu przedmiotowi może będziemy jeszcze lepszymi katolikami? I będziemy czynić jeszcze więcej pozytywnych rzeczy? Trzeba mieć w pamięci, że to na pewno do nas powróci.
srebrny krzyżyk

Autor: Praktycy.com
Źródło: Praktycy.com

Należałoby też nadmienić, że na wiszącym na naszej szyi naszyjniku wcale nie musi być tylko jedna ozdoba. Przecież mógłby być tam zawieszony także jakiś medalik jak i na przykład srebrny krzyżyk. A w jakim miejscu go można by zakupić? Dla przykładu w okolicy kościołów wielokrotnie są różne sklepy z dewocjonaliami. Tam możemy spokojnie zobaczyć dostępny asortyment i dobrać dla siebie to, co odpowiada nam najbardziej.

Jeśli jednak nic nam się nie będzie podobać, to teraz moglibyśmy również wykonać takie sprawunki zwyczajnie w sieci. W tamtym miejscu jest niezwykle znaczny wybór również krzyżyków jak i łańcuszków.