Srebro od zawsze było metalem szlachetnym. Cenione na tym samym poziomie co złoto, jest nierzadko wykorzystywane jako tworzywo na biżuterię. Jest bardziej dostępny od złota, więc może dlatego jest tak modne.

Chociaż z drugiej strony są jednostki, które niezależnie od ceny wolą srebro, gdyż są zdania, że jest bardziej eleganckie i mniej obcesowe. Zwyczajnie mniej lśni, a zatem rzadziej rzuca się w oczy. Dla niektórych jest to walorem.
Biżuteria srebrna (hurtownia biżuterii srebrnej) od zarania jest kochana przez Panie. Choć nie tylko przez nie, ponieważ spora ilość mężczyzn lubi srebrne łańcuszki albo sygnety. Srebro jest cenione jako dodatek do wielu strojów. Dzięki niemu kobiety prezentują się bardziej subtelnie i elegancko. Biżuteria srebrna potrzebuje od czasu do czasu czyszczenia, ale nie jest to trudne, gdyż na rynku dostępne są fachowe środki do tego typu zabiegów.
pierścionki srebrne

Autor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com

Pierścionki srebrne są często dużo tańsze aniżeli złote, ale wciąż prezentują się bardzo wytwornie i szykownie. Spora grupa ludzi kupuje nawet srebrne obrączki, ponieważ przemawiają do nich bardziej niż złote albo platynowe. Pierścionki srebrne są bardzo modne wśród każdej grupy wiekowej. Uwielbiają je zarówno młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety.

Srebro jest eleganckie i wytworne, z tego powodu od starożytności nie słabnie jego popularność. Już w okresie panowania Kleopatry srebro było uwielbiane przez ówczesne elegantki. Pod względem uwielbienia do tego kruszcu nic nie zmieniło się do obecnych czasów.