Jeszcze w połowie ubiegłego wieku kobiety nosiły prawie wyłącznie spódnice. Obce były im dwie nogawki od spodni i prawdopodobnie sprawiały, iż przywdziane w nie kobiety czuły się mało kobieco a także było im nawet niewygodnie. Obyczaje uległy zmianie i spodnie stały się fragmentem garderoby tak damskiej jak też męskiej.

sukienki letnie

Autor: Gatta
Źródło: Gatta

To zrozumiałe. Panie przez ostatnie dziesięciolecia zdecydowanie zmieniły własny styl życia a w związku z tym zakładanie jedynie spódnic lub sukienek w wielu sytuacjach stawało się bardzo niewygodne, a czasami nawet niepożądane. Jednak są sytuacje, kiedy nikt nie wyobraża sobie niewiasty ubranej inaczej niż w piękną powłóczystą sukienkę, która delikatnie podkreśli wszystkie zalety kobiecej figury. Wszystkie bale, śluby i duże uroczystości w rodzinie to festiwal mody sukien dla kobiet. Królują wówczas wszelkiego kroju sukienki wieczorowe. Również od dawna dominują szykowne materiały, między nimi oczywiście atłasy, satyny, jedwabie, koronka (koronkowa sukienka) albo tiule. Mimo że nadal na salonach króluje bezpieczna czerń, to wreszcie zaczęły się pokazywać suknie wieczorowe w odcieniach reprezentujących całą paletę barw.

Sukienki Little Mistress

Autor: Little Mistress
Źródło: Little Mistress

Lubiane są czerwienie, delikatne pastele albo buduarowe karminy. Zwykle są to kroje dość dłuższe, wąskie lub rozkloszowane. Ale nie brak również, zwłaszcza ostatnio, coraz krótszych fasonów, albo takich pokazujących odważnie coraz większe fragmenty damskiego ciała (najciekawsze modele 2014, polecane produkty, pełna oferta w kategorii sukienki). Kroje stają się coraz odważniejsze, materiały stają się podejrzanie transparentne, zaś kobiety coraz bardziej intensywnie eksponują własne wdzięki.

O ile dawniej za odważne uznawane było prezentowanie się w sukience z bardzo głębokim wycięciem na plecach, o tyle obecnie wycięcie nie dość, że pogłębiło się znacznie, ale przeniosło się z tyłu na przód, odkrywając czasem nawet zbyt dużo. Jakkolwiek by nie ewoluowały, suknie wieczorowe mają za zadanie podkreślić to, co w kobietach najbardziej seksowne oraz kobiece. To jedne z najbardziej kobiecych fragmentów kobiecej garderoby. Tuż za nimi plasują się sukienki na wesela (kliknij! -sukienki na wesele (zobacz również sukienki na poprawiny) – sprawdź ofertę). I choć one też przeżywają rozkwit i stają się coraz bardziej odważne, to jednak tu rozwaga w podkreślaniu atutów swojej figurymusi zostać zachowany. Wiadome jest bowiem, iż sukienki na wesela zakładane przez gości nie powinny przyćmiewać piękna i uroku panny młodej. Przez to zarówno długości jak też kroje są wówczas znacznie skromniejsze, zaś preferowane odcienie to zwykle delikatne pastele.