Jakimi rzeczami różni się zwykła dzianina, od dzianiny wełnianej? W jakim konkretnym okresie trwania roku, jest najbardziej odpowiednia do noszenia? Jakiego typu odróżniamy rodzaje dzianin, spoglądając na rodzaj splotu oraz co istnieje możliwość z nich stworzyć, patrząc na ów podział? Jaka jest najbardziej duża zaleta dzianiny, a jaka najbardziej duża wada? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo bez najbardziej małego problemiku znajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego – świeżo co wydzierganego – artykułu!

prezenty

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
sprzęt

Autor: Maryam S
Nasz dzisiejszy temacik rozpoczniemy od odpowiedzi na pierwsze pytanie wciśnięte wewnątrz wstępie, czyli konkretnie: „Czym odróżnia się zwykła dzianina, od dzianiny wełnianej?”. Otóż odpowiedź brzmi: Niczym. serwis wwwDzianina to zazwyczaj tworzony na szydełku, wraz z pomocą jednej nitki przędzy typ materiału, którego największą zaletą jest jego rozciągliwość, a najbardziej dużą wadą – łatwość wypychania, na przykład na kolanach, czy też łokciach. Dzianina (zobacz wełna gotowana na płaszcz) wełniana jest doskonała, kiedy nadchodzi sezon jesienno-zimowy, gdyż jest ciepła i wygodna. Jeżeli chodzi o podziały typu dzianin, to odnajdziemy je podzielone ze względu na sploty: Rządkowe (które to po rozdzielamy jeszcze na dzianinę swetrową, dżersej, a także dzianinę ściągaczową), oraz Kolumienkowe (a więc, trykot także tiul).

Jak istnieje możliwość łatwo się zorientować spoglądając na nazwy, możemy z dzianiny niewiarygodnie prosto zrobić takie rzeczy jak choćby: sweterki, T-shirty, czapki, bieliznę, a także spódniczki, choć oczywiście jest to niewiarygodnie po skracana lista – w praktyce z dzianiny możemy stworzyć właściwie wszystko, zależy jedynie, jak dużo posiadamy zapału i jak głęboką posiadamy wizję tego, co chcemy stworzyć.