Wytwórcy odzieży nie próżnują. Konkurencja w branży jest dość duża, więc rywalizują pomiędzy sobą o klientów. Każda zmiana pory roku jest okazją do zaprezentowania nowych produktów. Za każdym razem proces handlu i wytworzenia jest podobna: wytwórca wypuszcza partię towaru, potem nabywa ją hurtownia, następnie sprzedawcy detaliczni i w reszcie trafia do rąk nabywców. Jest w czym przebierać. Oprócz tego od kilkunastu lat można zauważyć zalew ciuchów z rynków zagranicznych. Nabywcy stają w istocie przed niełatwym wyborem. Czy jednak lepiejj jest wybrać polskich producentów, czy korzystniej jest sięgnąć po chińskich?

ubrania

Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com
Zarówno pierwszy jak i drugi wybór ma zarówno plusy, jak i minusy. Odzież używana (kliknij tutaj), czy nowa z Państwa Środka, może niewątpliwie kusić dość niską ceną. Dla wielu Polaków jest to ważny atut. Wynika on z tego, że w Państwie Środka mniej się płaci pracownikom, co pomniejsza koszty wyprodukowania takiej odzieży. Z drugiej strony powodem niskich cen może być po prostu słabość materiału, wykorzystanego do produkcji. W niektórych przypadkach jest to nawet materiał szkodliwy dla zdrowia człowieka. Wynika to z tego, że niekiedy przedsiębiorcy popełniają podstawowy błąd i w czasie negocjacji nazbyt usilnie akcentują niewielką cenę produktu. Obniżanie ceny chińscy przedsiębiorcy odbierają jako zgodę na wykorzystywanie bardzo kiepskich komponentów czy nawet rakotwórczych.

Rodzimi wytwórcy produkują naprawdę wyborne towary. Krajowych producentów towary odzieżowe nie są niewątpliwie tak mocno rozchwytywane jak biznesmenów z Zachodu, lecz wykonanie odzieży jest na porównywalnym poziomie –

Kupno ubrań naszych kreatorów mody jest gwarancją nabycia produktu wykonanego z wysokiej jakości komponentów. W Polsce wytwarzanie odzieży jest poddane licznym kontrolom, których być może nie ma w Chinach, które nie są państwem przynależnym do Unii Europejskiej. Cena naszych produktów niewątpliwie jest wyższa niż produktów z Państwa Środka. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, którego producenta lepiej wybrać. Niektórzy wolą niską cenę, inni dobrą jakość. Wybierając niską cenę należy bez wątpienia być ostrożnym.