Czy jest przepustka do bardziej pozytywnego świata, chociaż na trochę? Na pewno nie, chociaż jest to zależne, jak będziemy to definiować. Jeśli ktoś wierzy w magię, to być może pomyśli, że jednak takie coś istnieje, drudzy – bardziej racjonalni – będą skupieni na rzeczywistości i odnajdą własne miejsca, w jakich można przenieść się w centrum pewnego zdarzenia. W rzeczywistości jesteśmy w stanie sobie zapewnić wiele takich doznań, tym bardziej, że recepta na to jest niezwykle prosta.

mecz siatkówki

Autor: Todd Ryburn
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego, że nie istnieje jedna realność, to oznacza, iż każdy z nas postrzega inaczej. Dotyczy to wielu dziedzin. Co więcej, wielu z nas odróżnia różnorodne stany, jakich możemy doświadczyć każdego dnia. Jesteśmy w stanie powiedzieć, że w pracy, mieszkaniu, na spacerze czy w sklepie zachowujemy się różnie, a nawet ten stan przyjmuje nasz mózg. Jeśli w ten sposób do tego się ustosunkujemy to możemy być przekonani, że więcej będziemy czerpać z życia. Dlaczego?

No jakby wszystko przyjmować na tym samym pułapie radości lub bardziej obojętności, to trochę nudno by było. Jedni określą to stoicyzmem, drudzy znudzeniem.

Zobacz ten oryginalny serwis (https://www.youtube.com/watch?v=45xc1eWrxFU), a upewnisz się, że zawarte w tamtym miejscu wiadomości są niesamowicie wciągające, ponieważ to ta sama problematyka, co w tym poście.

Nieważne jednakowoż, jakie są Twoje motywacje, najważniejsze, że zawsze coś się w tym momencie dzieje. Popatrz na przykład na taką okoliczność, kupujesz bilet na mecz, jak wygląda twoja reakcja? Oczywiście, jest zależne to od tego, czy jesteś zażartym kibicem czy raczej robisz to z ciekawości. Niemniej, jak już będziesz na meczu z pewnością dasz się ponieść klimatowi. Naturalnie, iż to też zależne od meczu i ludzi, którzy będą razem z tobą.

bilety

Autor: David Skinner
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym, pozytywnym przykładem są na przykład mecze reprezentacji polskich siatkarzy. Atmosfera jest tam tak cudowna, że nawet najmocniej znudzony życiem osobnik da się porwać tej atmosferze.

Niektórzy wiedzą zaś, że kiedy nabywamy bilet na mecz siatkarzy to jakbyśmy nabywali bilet na niezwykle ekscytujące wakacje. W tym sensie istnieją sytuacje, w których wcale nie za wielkie pieniądze możemy sprawić sobie super prezent, a będzie nim faktycznie ekscytujący wieczór. To samo możemy powiedzieć o identycznych wydarzeniach, jak koncert ulubionego zespołu czy festiwal muzyczny.