Jazda konna ma wiele plusów, a główną z nich jest szansa obcowania z pięknymi i szlachetnymi zwierzętami. Ich zbawienny wpływ na człowieka jest absolutnym faktem.
Mało jest dyscyplin zezwalających równocześnie czerpać przyjemność z kultywowania sportu i kontaktowania się z doskonałym zwierzakiem i piękną przyrodą.

Laser Tag - paintball laserowy

Źródło: xsitelasertag.com
stadniny koni

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Jeździectwo ma tą przewagę, że dzięki kontaktom ze zwierzakiem, jazda na koniu to coś więcej aniżeli przeciętny sport. Wpływa ona pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale również na ducha. Powinno się też nadmienić o jej terapeutycznych przymiotach, co z pewnością oddziałuje na popularność owej dyscypliny.

Kieliszki z szampanem dla gości weselnych

Autor: @sage_solar
Źródło: http://www.flickr.com
Stadniny koni proponują szkoły jazdy konnej prowadzące lekcje dla dorosłych i dla dzieci na rozmaitych poziomach zaawansowania – . Lekcje prowadzone są na placach do jazdy i w krytej ujeżdżalni. Na tych, którzy początkowe etapy w jeździectwie mają już za sobą, czekają przepiękne rozciągłe terytoria, gdzie przejażdżki konne dostarczają cudownych emocji i doskonałych pejzaży.
Jazda na koniu wykorzystywana jest w hipoterapii, jaka jest używana w wypadku osób niepełnosprawnych, po treningi wskazane przy defektach postawy. Delikatne, kołyszące ruchy, które wykonuje koń (odzież na konkurs jeździectwa) w stępie relaksują mięśnie i jednocześnie narzucają odpowiednią sylwetkę. Jazda na koniu oddziałuje także bardzo dobrze na poprawę pracy systemu krążenia, także oddechowego.

Wszystko to odbywa się nadzwyczaj subtelnie i bez pośpiechu, w związku z tym terapia nastręcza czasu, jednakże wyniki są nieomal murowane.
Jazda konna to nie tylko sama radość i satysfakcja płynąca z korzystnej współpracy i przy sposobności zabawy ze zwierzęciem.