Skarpety to element garderoby, jaki często jest lekceważony. Podczas wyboru skarpet najważniejsze co winniśmy wziąć pod uwagę to zestaw materiałowy skarpety.

To głównie od niego zależy to, jak skarpetka będzie ochraniać w trakcie eksploatacji.

apartamenty

Autor: Ghelamco Poland
Źródło: Ghelamco Poland
Skarpety producent oferuje z różnych materiałów (Unipex – oferta skarpetek frotte). Należy je tak dopasować, by stopa miała pełny komfort przez wiele godzin. Stosowny wybór skarpetek do typu aktywności, także pogody potrafi w dużym stopniu poprawić nasz komfort. Wełna (zobacz hurtownia wełny parzonej) to nadzwyczaj naturalny, również jeden z najcieplejszych materiałów, z których produkuje się skarpety. Absorbuje wilgoć, dzięki temu wysycha zdecydowanie wolniej aniżeli surowce syntetyczne. Wielu wytwórców do produkcji najwyższej jakości skarpetek wykorzystuje wełnę z merynosów, jaka okazuje wyraźnie lepsze własności termoizolacyjne, ponadto owego typu skarpety są lżejsze, nie drażnią skóry, także świetnie oddychają.
Skarpetki o typowej grubości poświęcone są do użytku w sezonie wiosennym, także jesiennym. Lekkie skarpety są idealne na lato Bardzo dobrze nadają się również do wszelakiego typu treningów aerobowych. Zasadniczym zadaniem owego rodzaju skarpet jest odprowadzanie wilgotności.
odzież - wizerunek

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Skarpety frotte zakłada się jedynie i wyłącznie do sportowych strojów i butów, na siłownię. Dzięki użyciu nowoczesnych przędz skarpety są niezwykle trwałe, wygodne, także wytrzymałe na przecieranie.

Komfort noszenia podwyższają nowoczesne ściągacze, również użyte całkiem płaskie szwy.
Właściwie dobrane skarpetki nie tylko ochronią stopy przed otarciami, ale również zapewniają im komfort przez cały dzień.