Początek roku to dla wielu czas zabawy i rozrywki, w końcu wtedy trwa na całym świecie karnawałowe szaleństwo. Zaczyna się wszystko już w ostatni dzień starego roku to znaczy w Sylwestra. Jest to chyba jedyny dzień w roku, gdy można bezkarnie rzucać petardami albo z przyjaciółmi wypić szampana na ulicy. W ten dzień wszyscy świętują do godzin rannych, żegnając stary rok i radośnie witając nadchodzący. I w sylwestra właśnie rozpoczyna się kilkutygodniowy okres zabawy, zwany też karnawałem.

strój karnawałowy dla dorosłych

Autor: thomas
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie karnawału kluby i restauracje są pełne ludzi, a każda sobota to ogromna ilość szalejących do białego rana dorosłych i młodzieży. Nawet w szkołach i przedszkolach organizowane są karnawałowe zabawy dla najmłodszych, więc nasze maluchy od tak małego wieku wiedzą, że nieodłączną częścią każdego nowego roku jest impreza karnawałowa.

karnawał w San Francisco

Autor: Team at Carnaval.com Studios
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie karnawału żniwa mają również działające w każdym większym mieście wypożyczalnie strojów karnawałowych. W związku z tym że impreza karnawałowa przeważnie będzie się wiązać z jakimś przebraniem, to praktycznie każde dziecko chce mieć w tym dniu coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Wśród chłopaków królują żołnierze, rycerze i bajkowi bohaterowie, małe dziewczynki preferują raczej księżniczki i wróżki. W związku z tym że tego typu imprezy przeważnie się odbywają tylko jeden raz na rok, to po prostu nie będzie się opłacać kupować z tej okazji specjalnego stroju, zwłaszcza że dzieciaki w tym wieku rosną bardzo szybko. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie jednej z licznych wypożyczalni strojów i zamówienie na zabawę karnawałową tego, co nasz maluch będzie potrzebował. Najlepiej wybrać się z dzieckiem, może ono wtedy przymierzyć różne stroje i zdecydować się na ten, w którym najlepiej się będzie czuło.

Żywo ekscytuje Cię zgłębiana w tym artykule sprawa? W takim razie bez obaw kliknij tutaj, gdyż więcej odnajdziesz w linku.

Ostatnimi czasy często spotkać można bale karnawałowe dla dorosłych, na których wymagane jest odpowiednie przebranie. Niektóre wypożyczalnie także dostrzegły to zjawisko i coraz większa ich ilość oferuje stroje karnawałowe dla dorosłych. W ich przypadku zróżnicowanie kostiumów jest dużo większe niż przy maluchach, szczególnie że najciekawsze z nich są mocno frywolne i przeznaczone raczej dla dużych dziewczynek i chłopców.