Dzisiaj artykuł dla fanów gier planszowych, to znaczy takich, którzy wolą zabawę ze znajomymi niźli granie w gry na PC czy PS. Chcemy przedstawić wam, drodzy Czytelnicy dwie wspaniałe gry planszowe – jedna wprowadzi gracz do uniwersum rodem z książek fantasy, druga natomiast zmusi was byście wybawili ludzkość.

Twilight Imperium wyszło już w trzeciej edycji przez świetne studio Fantasy Flight Games, które znane jest z wydania takich planszówek jak : Gra o Tron ( projektantem obydwu jest Christian T. Petersen) i Citadels, niebywale popularnych oraz ciepło przyjętych gier planszowych. W wymienionej edycji Twilight Imperium wcielimy się w postaci przywódców zaawansowanych cywilizacji, z jakich każda pragnie wygrać tron i totalną władzę na galaktycznym imperium. Najpierw potrzebujemy jednak je odbudować, ponieważ zostało niemalże unicestwione. Możemy wykonać to na różne sposoby – przez walkę zbrojną, pokojowe pertraktacje albo wyższość technologiczną. Wszystko jest zależne od preferencji gracza. W nowej edycji całość rozgrywki odbywa się dynamiczniej, przy raptownych konsultacjach, ale nie będzie trwać krócej! Zapowiada się wielogodzinna przepełniona emocjami zabawa.
plaża

Autor: www.bieriozka.pl
umiejętności
Pandemia gra ta jest po pierwsze potyczką z czasem, którego jest niewiele. Wcielamy się w role profesjonalistów, jacy mają za zadanie pozbyć się prędko rozwijających się chorób. Wymagana będzie dobra kooperacja między graczami, ponieważ tylko wspólnie będziecie mogli zniszczyć wirusy.

Zainteresował Cię nasz tekst? Więc zachęcamy Cię – przeglądnij nową witrynę i dokonaj oceny (https://lajkonik-pik.pl/) naszych opisów. W przypadku jakichkolwiek niepewności – zwróć się do nas!

Każdy obejmie inne stanowisko, dla przykładu : Specjalista Operacyjny może stawiać laboratoria badawcze, w jakich tworzone są szczepionki, zaś Naukowiec potrafi szybciej niźli pozostali usunąć epidemię, ponieważ potrzebuje jedynie 4 a nie 5 kart choroby.

Obie planszówki oferują wielogodzinne rozgrywki, w jednej stajemy się wrogami natomiast w drugiej stajemy ramię w ramię, by wygrać z czasem. Nie ma różnicy, jaką formę gry wolimy, obydwie gry planszowe są warte swej ceny.