Własny basen przed domem to marzenie prawie każdego. Niektórym udaje się je zrealizować. Basen może być tworzony przez wyspecjalizowane przedsiębiorstwo, ale przy odrobinie zapału da się tez samemu zbudować podobną konstrukcję. Jednakże w jednym i drugim przypadku musisz trzymać się konkretnych reguł. Tak podczas tworzenia, jak i w trakcie korzystania ze zbiornika wodnego. Jednym z podstawowych problemów jest jakość wody.

namiot

Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna woda nie może być zanieczyszczana przez czynniki zewnętrze w żaden sposób. Z tego powodu zbiornik wodny musi być szczelny i odizolowany od możliwych czynników tego rodzaju. Jednakże nawet w takim wypadku coś może mu grozić. Co takiego? Odpowiedzią jest deszcz. Woda deszczowa w basenie to zmora właścicieli wielu basenów. Dlatego wykorzystuje się różne zabezpieczenia (basen w roli głównej). Posiadacze komercyjnych kąpielisk są w stanie sobie pozwolić na kosztowne zasłony. Nie wszyscy prywatni posiadacze są w stanie zrobić podobnie.

Z tego powodu warto postawić na tańsze wyjście, które będzie także niezwykle efektywne. Rozwiązaniem tym jest namiot (namioty wynajem) do ogrodu na wzór tego. To najprostsza zapora dla wody deszczowej. Namiot tego rodzaju to najczęściej typ daszku rozstawianego na czterech słupkach. W ogrodzie przydaje się znakomicie do najróżniejszych zastosowań. Na zakup podobnego sprzętu dobrze jest zdecydować się w sytuacji, gdy posiadasz obszerną działkę. A w jaki sposób zasłonić basen?

namiot

Autor: Niall Williams
Źródło: http://www.flickr.com

To niezwykle proste, namiot ogrodowy możesz po prostu rozstawić już w czasie deszczu lub wówczas, gdy zauważysz, że będzie padać. Rozstawianie takiego daszku ogrodowego jest niezwykle łatwe. Rozstawia się go nawet łatwiej niż tradycyjny namiot, który służy za nocleg na wakacjach.Basen zasłonięty tego rodzaju daszkiem nie zbierze wody deszczowej lub też wleci do zbiornika tylko nieduża ilość deszczu.