W naszych mieszkaniach pojawia się coraz większa ilość płyt DVD i CD. Kupuje się na nich różnego rodzaju programy i muzykę, wiele osób także robi na nich archiwizację.

konkurs

Autor: Mercure
Źródło: Mercure
Płyty można kupować pojedynczo, w kopertach czy pudełkach, albo na krążkach, na jakich może się ich znaleźć nawet kilkadziesiąt.

To niesamowicie ważna strona (https://mikolaje.pl/indywidualny/przygotowania.html) analizująca prezentowane w opublikowanym tu artykule zagadnienia, zatem kliknij ten link, żeby też ją poznać.

Niekiedy płyt robi się tak dużo, zwłaszcza jeżeli będą się one znajdować w pudełkach, że zaczyna brakować na nie miejsca w domu. Jeżeli ktoś nie będzie się chciał ich pozbyć, to zastanowić się może nad tym, aby je powkładać do foliowych albo papierowych opakowań. Takie koszulki na cd nie zajmują prawie wcale miejsca, więc ich użycie z pewnością rozwiąże problemy z brakiem miejsca. Można w takiej sytuacji zakupić jakieś ładne pudełko, do którego bez problemów zmieszczą się całe posiadane zbiory. Dużym plusem tego typu etui będzie też to, że na domowej drukarce da się na koszulkach wydrukować oryginalne podpisy, dzięki którym będzie wiadomo, co znajduje się w środku.

zbliżenie - zdjęcia

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu drukowanie zastosować można w innych sytuacjach, na przykład do przygotowania okładek na płyty winylowe. Nośnik ten od pewnego czasu przeżywa prawdziwy renesans, czarne płyty ceni się za wyjątkowy, oryginalny dźwięk. W sklepach w ostatnim czasie zaczęło się pojawiać mnóstwo nowych pozycji, dużym zainteresowaniem cieszą się także używane, sprzed wielu lat.

Te ostatnie są często sprzedawane bez okładek lub z okładkami mocno zniszczonymi. Dlatego też po zakupie takich płyt można samemu zaprojektować do nich okładki na winyle, jeżeli dobrze się to zrobi, to będą wyglądać praktycznie jak nowe.