Oświadczyny jest to wydarzenie, jakie po dniu wesela a także narodzinach potomka są jednym z częściej przywoływanych i najszczęśliwszych dni w życiu zakochanych w sobie osób.
Facet oświadczając się kobiecie, wręcza jej pierścionek zaręczynowy.

mierzenie centymetrów

Autor: Tanvir Alam
Źródło: http://www.flickr.com
kolory
facet

Autor: Ravel
Jest to znaczący moment, natomiast przyjęcie pierścionka oznacza zgodę kobiety a także przyjęcie oświadczyn, zapowiada zawarcie związku małżeńskiego obojga. Nie bez powodu tak dużą uwagę przymocowuje się do wyglądu pierścionka, który od tego momentu staje się nie tylko najistotniejszym i najpiękniejszym elementem biżuterii przyszłej Młodej Panny, ale przez wiele lat również przypomina o miłości, a z biegiem czasu staje się także pamiątką rodzinną, przekazywaną z babci na wnuczkę.

Historia pierścionków zaręczynowych dosięga aż starożytnych czasów. To właśnie tam 2000 lat p.n.e. powstawały pierwsze pierścionki, a wykorzystywano do tego zwykły drut. Dopiero później do tworzenia pierścieni Egipcjanie zaczęli użytkować bardziej szlachetnych surowców takich jak: brąz, kość kość dla psa słoniowa. Obrączki metalowe na znak małżeńskich planów wręczali swoim wybrankom zamierzchli Grecy oraz Rzymianie. Przez długi czas w Rzymie złote pierścionki zarezerwowane były tylko dla ludzi, o wysokim statusie społecznym: medyków, senatorów. Dopiero, gdy ów element precjozów im się znudził i spowszedniał przyzwolenie na wkładanie pierścionków np. ze złota otrzymywały też osoby zakochane. Wówczas też pierścienie zaczęto dekorować cennymi kamieniami. Wybór pierścionka zaręczynowego nie będzie zadaniem łatwym, zaś każdemu mężczyźnie bardzo zależy na tym, aby w oczach narzeczonej był on perfekcyjny, stanowił spełnienie jej marzeń.

Pierścionek Infinity to wybór doskonały. Pamiętajmy jednakże, iż pierścionki zaręczynowe mają wymiar wyłącznie symboliczny, a to, co jest najważniejsze, to miłość, jaka połączyła dwoje ludzi.