Początkujący miłośnicy grania na gitarze zawsze zadają sobie pytanie, od czego zacząć edukację i na jakich piosenkach najlepiej będą mieli możliwość nauczenia się profesjonalnej gry. Akurat tak się składa, że nie jest to takie oczywiste, bo nauka konkretnych utworów albo ich fragmentów jest jedynie pewnym etapem w nauce. Poprawne zagranie jakiejś części utworu może naturalnie być bardzo inspirujące jednak należy wiedzieć także o tym, że rzeczywiście ważną rzeczą jest także praca nad sprawnością techniczną oraz świadomym poznawaniu teorii muzyki.

na koncercie Red Hot Chilli Peppers

Autor: Julie Vazquez
Źródło: http://www.flickr.com
Tylko w taki sposób możemy w pełni nauczyć się grać i czerpać z tego energię, która dodatkowo będzie ciągłą edukacją i poszerzaniem swojej wiedzy o muzyce oraz o graniu na samej gitarze. Nie zapominajmy, że aby ugrać świetnie jakiś utwór musimy posiadać faktycznie o wiele wyższe umiejętności techniczne. Tylko wówczas będziemy mogli znakomicie zabrzmieć, jeśli za tym, co gramy kryć się będzie energia będąca skutkiem wewnętrznego luzu.

koncert rockowy

Autor: Lunchbox LP
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście należy od czegoś wystartować. Warto połączyć ćwiczenia techniczne z nauką teorii i realizowaniem wszystkiego podczas nauki konkretnych solówek. Wybór utworów wśród młodych gitarzystów elektrycznych musi być dopasowany do poziomu, na jakim się znajdujemy, jednak bez wątpienia należy wybrać takie zespoły, które posiadają u siebie partie proste jak podstawowe riffy i trudniejsze solówki, żebyśmy mieli za czym gonić.

Po przeczytaniu tego materiału, odkryj także (https://antykistarocie.pl/skup-medali/) inne wiadomości na prezentowany temat, które będą podobnie absorbujące.

Nierzadko rozpoczyna się naukę od legendarnych kapel rockowych, takich jak Metallica, czy Guns and Roses, gdzie Slash czy Kirk Hammet wycinają świetne rockowe sola, a oprócz tego mamy tutaj mnóstwo dość prostych riffów i zagrywek.

Innym bandem, o jakim warto pomyśleć przy wyborze swojego początkowego repertuaru jest Red Hot Chili Peppers czy trochę już zapomniany Rage Against The Machine. Utwory tych zespołów są często oparte na zapętlających się motywach, które nie są bardzo skomplikowane a ponadto gitarzyści tacy jak Slash, Kirk Hammet grają sola, których nauka trwa początkowo miesiącami. W przypadku takiego zespołu jak Red Hot Chili Peppers mamy natomiast dużą liczbę prostych motywów wspartą często typowym graniem akordowym, co znakomite będzie na sam start w uczeniu się pierwszych piosenek.