Mnóstwo facetów nie umie odróżnić sukni od spódnicy. I to wręcz będąc już w dojrzałym wieku. Takie podobne również w wymowie jak i w prezentowaniu się pojęcia, zwyczajnie się im mieszają.

A to przecież takie proste.
sukienki

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

szal

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Więc sukienki to takie odzienie, które po ich nałożeniu sięgają od ramion w dół, z kolei spódnice spódnice plus size – od pasa w dół. To odzienie jest szczególnie często noszone na okres wiosenny i w okresie letnim, ponieważ ich lżejsze odmiany są bardzo lekkie, a przez to wygodne. Są oczywiście bardziej uroczyste sukienki, które można odważnie nałożyć do biura. Wtedy jednak należy zwracać baczność na tak zwany dress code, zatem ustalony odgórnie sposób ubierania się w robocie. Mówi on np. o niniejszym, żeby sukienki nie okazały się zbytnio prześwitujące oraz nie okazały się w zbytnio krzykliwych odcieniach. Najwłaściwiej widziane są tam odzienia ciemne albo siwe. Oczywiście z chęcią bez żadnych wzorków.
tableau - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Warto także dodać, że na jakieś uroczyste okazje również preferowane są sukienki, a nie spódnice. Wszakże nie od dziś funkcjonuje wyrażenie: suknia wieczorowa. Wszakże o wiele częściej sukienki są stosowane. Dowolna dziewczyna ma ich w szafce sporą paletę, gdyż wie, iż jej wybranek niezwykle lubi, gdy każdego dnia chodzi w innej sukience. Są albowiem sukienki na cienkich ramiączkach oraz na szerszych. Są także takie, które posiadają nawet krótkie rękawki.

Wszystko jest tu kwestią stylu. Szczęśliwie takie odzienie nie należy do zbyt kosztownych, zatem każda kobieta posiada ich w szafie sporo.