Bursztyn jest to rodzaj kamienia, który istnieje już od zarania dziejów. Bywa to rodzaj zastygniętej żywicy, którą z pewnością dość często będąc dzieckiem widziałeś nie jedynie na jarmarkach wraz z biżuterią, ale i na stoiskach, w których to były „nietypowe” przedmioty, w których to nie posiadając problemiku wypatrzyliśmy kawałeczki pięknej skałki, a w nim zatopionego owada albo nawet jakieś małe zwierzę, które to przeciwko pozorom może mieć dziesiątki, setki, tysiące, a nawet miliony oraz miliardy lat.

buty

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
kobieta

Autor: Calvin Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Bursztyn to jednak dla wielu spośród nas obecnie biżuteria oraz to dokładnie na niej – a konkretnie na jej „dousznej” wersji – się dzisiaj skupimy…
Jeżeli jeszcze się nie zorientowałeś, to już objaśniamy, iż nasz pisany dzisiaj temat zostanie poświęcony kolczykom, wraz z elementami bursztynu. Tego typu kolczyki z bursztynu, jest to przepiękna ozdóbka, którą to jak prosto się zorientować noszą głównie dziewczyny, choć jak to wiadomo, istnieją różni persony, dlatego i niektórzy chłopacy noszę ten konkretny rodzaj „błyskotek”, dla nich jednak biżuteria z bursztynem szczególnie koncentruje się na bransoletkach. Wracając jednak do temaciku, kolczyki z bursztynu bywają doskonałe właściwie na każdego typu okazję – dobrze bywa jednak pamiętać, że tego typu rzeczy wcale nie są tanie.

Za małe kolczyki rodzaju wkrętki, zwykle zapłacimy od obszaru 50 złotych wzwyż, a zauważmy, iż jest to Naprawdę malutki kawałeczek bursztynu, najczęściej osadzony wewnątrz maluteńkim kawałeczku sreberka. Im większy kawałek (i im mocniej „czysty”), tym możemy być pewni, że zapłacimy za niego więcej, nawet kilka tysięcy.