Rynek wyrobów biżuteryjnych rozwija się w naszym kraju niezwykle prędko. Co roku widzimy coraz więcej handlarzy składników do wyrobu ozdób. Sklepy jubilerskie wyrastają na jakimkolwiek rogu bardzo szybko.

Zabawa karnawałowa

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki

Do najpopularniejszych przedmiotów z kategorii biżuteria damska zalicza się klipsy, łańcuszki, bransolety. Mogą być one oferowane pojedynczo lub w kompletach. Co poniektóre modele klejnotów pozwalają na pewne modyfikacje przykładowo zamianę elementów klipsów czy łączenie pierścionków. W dowolnej kasetce mógłby odnaleźć się komplet paru składników, jakie w każdym wypadku zostaną piękne. Warto zainwestować w prosty złoty łańcuszek, który ozdobimy zamiennymi wisiorkami w miarę zmieniania się mody. Ponadczasowym wyjściem jest także sznur pereł albo jedna perła w formie prostej zawieszki. Również proste posrebrzane kolczyki przydadzą się wielokrotnie.
W najwyższym stopniu cenna jest biżuteria – producent biżuterii stworzona na bazie złota.

Jeżeli nie chcesz, by uciekły Ci inne tego rodzaju wiadomości tyczące się zaprezentowanego tu zagadnienia, to kliknij i więcej zobaczysz w treści.

Niezmiennie od lat złociste ozdoby są najdroższą oraz najbardziej cenioną biżuterią. Zakupując złoto należałoby dokładnie sprawdzić próbę stopu, która powinna zostać odciśnięta na samej ozdobie. Przedmiot wykonany z czystego złota byłby za miękki, z tego też powodu do stopu dodawane są odmienne metale. Złoto daje wiele możliwości łączenia z kamieniami oraz innymi materiałami. Można by je także barwić. Dobrym kompromisem pomiędzy ceną a jakością, są towary wykonane ze srebra. Odcień srebra prawidłowo współgra z większością kamieni szlachetnych. Od niedługiego czasu bardzo popularna jest także platyna.

Z powodu na olbrzymią trwałość bywa przede wszystkim używana do wyrobu obrączek. Barwa przynosi na myśl srebro, ale jest bardziej ciemna oraz głębsza. Platyna jest zalecana szczególnie alergikom, gdyż niezwykle rzadko uczula.