Od dawna są one nieodzownym elementem szafy każdego faceta. W chwili jej kupna, należałoby kierować się nie jedynie jej wyglądem, lecz również materiałem, z jakiego została wykonana, metodą jej uszycia czy też przeznaczeniem, do jakiego ją nabywamy.
Należy pamiętać, że białe koszule męskie mogą zostać przygotowywane w odmianie wizytowej, ale również codziennej.

dziecko - wizja

Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com
białe koszule męskie

Autor: Monika Dąbrowska
Źródło: Monika Dąbrowska
Warto więc pamiętać o kilku kwestiach. koszula posiada 2 wymiary: kołnierzyka i jej samej. Prawidłowo wybrany kołnierz powinien przywierać do szyi tak, aby można było łatwo wkładać palce między szyję a koszulę. Wymiar kołnierzyka to nic odmiennego jak obwód szyi odmierzany w centymetrach, powiększony o rozłożystość jednego lub dwóch palców. Bardzo istotny jest też krój koszuli, o jakim notyfikacja powinna być na metce. Może to być przykładowo „custom fit” (powinna pasować na jakąkolwiek sylwetkę), „regular fit” (klasyczna koszula nie zawierająca wcięcia w pasie) czy też „slim fit” (fason dla osób szczupłych). Niezwykle wyraźne znaczenie ma także długość rękawów oraz rodzaj mankietu. Rękaw koszuli powinien sięgać za nadgarstek i wystawać ok. 1cm spod rękawów marynarki. Do wyboru są dwa typy mankietów: na guziki i na spinkę.
Z pewnością najlepszym materiałem z którego wykonuje się koszule okazuje się być bawełna. Na okres letni mniej urzędowe koszule produkuje się także z lnu. Producenci koszul czasem stosują skład 20% poliester 80% bawełny, przez co koszula jest mniej kosztowna oraz się w mniejszym stopniu marszczy w porównaniu z tą zrobioną w 100% z bawełny, jednak trzeba mieć w pamięci, że sztuczne materiały są stanowczo mniej wygodne i mogą powodować nadmierną potliwość.

Nie zalecane są z kolei koszule z mieszanek nienaturalnych tkanin. Dobrej jakości koszule wyprodukowane są z bawełny egipskiej, sea island lub pinpoint. Niestety rzadko na etykietach koszul podawane są informacje o gramaturze surowca.