Trash metal oraz powiązane z tego rodzaju muzyką gatunki sporą popularność zdobyły w latach 80. Warto zaznajomić się dokładnie z dyskografiami wyjątkowo docenianych artystów tamtych czasów. Entuzjaści zespołów takich jak Metallica czy Anthrax z pewnością polubią propozycje zespołu Slayer. Powstał on w 1981 roku w Huntington Park, co usytuowany jest na przedmieściach Los Angeles. Zespół współpracował z różnymi wytwórniami płytowymi: Metal Blade, Def Jam, American, Columbia oraz Sony Music.

Behemoth polskimi Bestiami grającymi od 1991 roku

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/
Dekadę po opisywanej grupie muzycznej powstał Behemoth, a więc w 1991 roku. Polska, a dokładnie pochodząca z Gdańska grupa tworzy od tej pory muzykę w rodzaju pagan metal, black metal oraz death metal. Aktualnie członkami zespołu są: Adam Nergal Darski, Zbigniew Inferno Promiński i Tomasz Orion Wróblewski. Sama nazwa grupy oznacza bestie i pochodzi z języka hebrajskiego. W 1992 roku grupa działała pod nazwą Baphomet i grała black metal. Różnorodność oferowanych stylów pozwoliła na znalezienie tak wielu słuchaczy.

Amerykańska grupa Slayer a słuchalność wśród entuzjastów

Inicjatorem zespołu był Kerry King, gitarzysta, który wraz z Jeffem Hannemanem, też gitarzystą, i Dave’m Lombardo – perkusistą, jak i basistą i wokalistą, Tomem Arayą stworzył grupę muzyczną wszech czasów. Slayer od samego początku odróżnia się swoim własnym stylem, który bazuje na intensywnych partiach gitar z partiami solo. Te solowe partie wykonywane są przy użyciu tremola, natomiast całości towarzyszy niezastąpiony wokal. Aż cztery albumy uzyskały w USA status złotej płyty, co świadczy o niezwykle najwyższym poziomie muzyki.

Behemoth i Slayer zespołami tworzącymi znakomitą muzykę

Behemoth daje do dyspozycji zróżnicowany, choć mimo wszystko ukonstytuowany styl muzyczny. Mieszanie się black metalu, pagan metalu i wplatanie gitar akustycznych, ale także dokładne słyszenie death metalu w kolejnych kawałkach wzbudza znaczne zainteresowanie oraz euforię wśród zwolenników. Nie tylko zdeklarowani fani tego konkretnego zespołu, ale również fani takiego rodzaju muzyki stawiają na grupę do przesłuchania dyskografii.