Znakomitej jakości obuwie sporządzone ze skóry musi nie wyłącznie świetnie wyglądać, ale również zapewnić maksymalny komfort.
Niemniej jednak, gdy szukamy eleganckich, klasycznych bucików do gajera albo do stroju biznesowego, zazwyczaj liczymy się z tym, że nie będą nazbyt komfortowe. Zazwyczaj zakładamy, że będziemy w nich spacerować dość sporadycznie. Po pracy natychmiast „przesiadamy się” wszak na obuwie sportowe lub trekkingowe. Czy naprawdę scenariusz zawsze musi być ten sam? Najważniejszym aspektem w trakcie kiedy odwiedzamy sklep z butami będzie dobór właściwego kształtu a także rozmiaru obuwia. Specjalistyczny sklep obuwniczy powinien zagwarantować fachową poradę w tym zakresie. Każdy przecież posiada inny kształt stopy, nawet lewa i prawa stopa mogą się znacznie od siebie różnić!
W zwyczajnych sklepach gdzie oferowana jest galanteria skórzana męska buciki posiadają najczęściej jedną, standardową tęgość, co nie dla każdego jest odpowiednim rozwiązaniem. Gdy nabędziemy niedobrze dobrane buty, w niewłaściwej wielkości, stworzone ze sztucznych surowców, możemy się narazić na pewne komplikacje zdrowotne: nie jedynie odciski, otarte pięty, ale również – w dłuższej perspektywie – płaskostopie, halluksy, bądź bóle kolan i kręgosłupa. Innym warunkiem dopasowania wygodnych bucików będzie znalezienie właściwej długości, szerokości jak też kształtu doskonałego dla danej stopy. But jedynie wówczas jest właściwie dopasowany do stopy, jeżeli dość dobrze obejmuje środkową jej część. Kiedy mamy poczucie, iż jest on w tym rejonie oklapły, to znaczy, że jest zbyt wielki.

Zapraszamy – naciśnij tutaj okulary łosice i przeloguj się na kolejną naszą stronę. Tam oczekują na Ciebie nowe i rzetelne artykuły.

W takowym wypadku stopa ma skłonność do przesuwania się ku przodowi, a palce opierają się o nosek, co wiedzie do dużego dyskomfortu.